Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa siedziba bydgoskiego oddziału firmy Mobica. Wynajęła 900 mkw. powierzchni biurowej

Dodano: 01.09.2022 | 14:13

Na zdjęciu: Biurowiec Preludium powstał na terenie dawnego Torbydu wraz z budynkiem mieszkalnym; aktualnie trwa budowa kolejnych etapów inwestycji, czyli drugiego budynku biurowego i dwóch budynków mieszkalnych.

Fot. mat. prasowe

Firma Mobica przenosi swój bydgoski oddział z dotychczasowej siedziby w biurowcu Dan House przy ulicy Towarowej do biurowca Preludium przy ulicy Ogińskiego. Nowe biuro zajmie powierzchnię około 910 mkw. 

Mobica to globalna firma świadcząca usługi w zakresie oprogramowania, z siedzibą w Manchesterze w Wielkiej Brytanii i biurami w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jej bydgoski oddział mieścił się w budynku przy ulicy Towarowej, lecz firma zmienia swoją lokalizację i przenosi się do biurowca Preludium. To nowoczesny budynek usługowo-biurowy zlokalizowany w centrum Bydgoszczy, na przecięciu dwóch najważniejszych arterii miasta – ulicy Jagiellońskiej oraz Trasy Uniwersyteckiej.

Preludium to idealne miejsce na siedzibę dla naszego bydgoskiego oddziału. Nasi pracownicy będą mieć możliwość pracy w wygodniej, centralnej lokalizacji miasta, z widokiem na zielone, nadrzeczne tereny Bydgoszczy. Do nawiązania współpracy z Grupą Kapitałową ARD przekonała nas fachowa obsługa, dobra lokalizacja biurowca, elastyczna przestrzeń i szereg innych udogodnień ułatwiających codzienną pracę – podkreśla Michał Kaczmarek, Global Business Support and Real Estate Manager w Mobica.

Doradztwo prawne dla firmy Mobica zapewniała kancelaria adwokacka Piotr Bocianowski. Najemcę w wyborze lokalizacji, negocjacji warunków najmu oraz doradztwie technicznym wspierała firma Savills, która wcześniej doradzała również przy relokacji biur najemcy w Warszawie, Rzeszowie, Szczecinie i Poznaniu. – Cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy reprezentować firmę Mobica w procesie wyboru i negocjacji warunków najmu. Jest to dla nas potwierdzenie naszej skuteczności w działaniach, które zwiastuje dalszą dobrą współpracę w przyszłości – mówi Piotr Skuza, dyrektor w dziale powierzchni biurowych spółki Savills.

Prezes zarządu Grupy Kapitałowej ARD – inwestora kompleksu na terenie dawnego Torbydu – Arkadiusz Dróżdż podkreśla, że biurowiec Preludium dysponuje powierzchnią dostosowaną do potrzeb najemców z różnych branż, jednak najważniejszymi jego atutami są centralna lokalizacja w pobliżu zielonych terenów rzeki Brdy, standard techniczny oraz efektywność typowego piętra biurowego. – Na wyróżnienie zasługuje również planowany przez nas skwer miejski, który powstanie pomiędzy budynkami kompleksu biurowego – mówi prezes zarządu Grupy Kapitałowej ARD.

Warto dodać, że jednym z innych najemców powierzchni biurowej w budynku Preludium jest krakowska firma Chillispaces. Udostępnia ona biura elastyczne, czyli wydzieloną przestrzeń biurową, charakteryzująca się pełnym wyposażeniem potrzebnym do pracy.

0 0 votes
Article Rating
Nowa siedziba bydgoskiego oddziału firmy Mobica. Wynajęła 900 mkw. powierzchni biurowej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments