Bydgoszcz
12C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNowe autografy w alei na Długiej. Byli opozycjoniści i dziennikarze [ZDJĘCIA]
12.10.2019 | 16:02

Nowe autografy w alei na Długiej. Byli opozycjoniści i dziennikarze [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Bydgoska Aleja Autografów powiększyła się. Podczas sobotniego święta ulicy Długiej, odsłonięto kolejne z nich. 

Swoje autografy złożyli byli opozycjoniści: Jan Rulewski i Antoni Tokarczuk oraz dziennikarze, bracia Tomasz i Marek Sekielscy.

Jak mówił prezydent Bydgoszczy i jednocześnie przewodniczący kapituły Bydgoskich Autografów Rafał Bruski, w tym roku wybór nie był łatwy, bo pojawiły się aż 22 kandydatury do odsłonięcia autografu.

– To wzgórza szwederowskie mnie kształtowały. Jest pewien niedosyt, aby to miasto weszło do ekstraklasy miast, nie tylko w Polsce i Europie, zasłużyło na to nie tylko swoją historią, ale i charakterem. To jest miasto otwarte na wolność, wolność słowa, innych ludzi. Przybywajcie do nas! – mówił w krótkiej ceremonii Jan Rulewski.

Emocji i wzruszenia nie mogli ukryć z kolei bracia Sekielscy. – Pochodzimy z osiedla Bartodzieje, spędziliśmy tam najwspanialsze lata – powiedział Tomasz Sekielski, który dodał, że miasto się zmienia. – To, jak Bydgoszcz wypiękniała w ostatnich latach to jest coś niesamowitego. Jestem dumny z mojego miasta rodzinnego – mówił. Marek Sekielski wyraził za to nadzieję, że do Bydgoszczy powróci jeszcze piłkarska ekstraklasa.

– Ważne, że po tylu latach została przypomniana walka i ogólnonarodowa Solidarność, która nie była partykularna i przeciwko nikomu – podkreślał z kolei Antoni Tokarczuk. – Marzę i życzę sobie i Państwu, abyśmy żyli w prawdziwej Solidarności, tj, miłości, szacunku i życzliwej pomocy – dodał.

Po ceremonii odsłonięcia, bohaterowie pokroili tort, którym następnie częstowali mieszkańców Bydgoszczy, którzy licznie pojawili się na uroczystości.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
1 rok temu

Święto w przeddzień wyborów parlamentarnych? Zwłaszcza, że organizatorem tego „święta” jest określona grupa społeczna, która jest przeciwna partii rządzącej i „odznacza” sobie przychylnych. Żenada.

Powiązane treści