Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 0km/h NNE
H 16 • L 16
13C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
17C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe buspasy w Bydgoszczy. Miasto pyta mieszkańców o zdanie
Autobus - linia 56, Belma, Wały Jagiellońskie - LG
15.02.2017 | 14:19

Nowe buspasy w Bydgoszczy. Miasto pyta mieszkańców o zdanie

Przez dwa tygodnie trwać będą konsultacje dot. trzech nowych buspasów, które powstaną w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Ułatwienia dotyczyć będą m.in. linii nr 56 jadącej Wałami Jagiellońskimi.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W najbliższych trzech latach miasto przeznaczy 22 miliony złotych na budowę buspasów na ul. Gdańskiej, Kolbego i Wałach Jagiellońskich. W środę rozpoczęły się dwutygodniowe konsultacje społeczne na ten temat.

Na Osowej Górze projekt zakłada powstanie pasa dla autobusów na całej długości ulicy, a także przebudowę nawierzchni i skrzyżowań oraz powstanie nowych chodników, ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych i zatok autobusowych. Zmodernizowana zostanie także pętla autobusowa, a na skrzyżowaniu Kolbego i Rekinowej planowane jest dodatkowe rondo.

Na Wałach Jagiellońskich przebudowana zostanie jezdnia północna. Powstaną też nowe miejsca parkingowe. Prace na ul. Gdańskiej dotyczą fragmentu między Rekreacyjną a pętlą Myślęcinek, co ma być przydatne zwłaszcza podczas organizacji dużych wydarzeń w LPKiW. Na skrzyżowaniu Gdańskiej i Rekreacyjnej powstanie rondo.

Opracowane koncepcje można zobaczyć od 15 do 28 lutego w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, a także na stronie ZDMiKP. Wszystkie uwagi można składać pisemnie na adres Zarządu lub mailem na konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl.


Powiązane treści