Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 3 • L 1
2C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowe centrum handlowe powstanie w Bydgoszczy. Tej marki jeszcze u nas nie było
Agata Meble Bydgoszcz
05.12.2018 | 13:43

Nowe centrum handlowe powstanie w Bydgoszczy. Tej marki jeszcze u nas nie było

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W przyszłym roku salon sieci Agata miałby powstać we Włocławku. Kiedy powstanie w Bydgoszczy - na razie nie wiadomo.

Fot. mat. prasowe Agata SA

Przestrzeń handlowa w rejonie hipermarketu Auchan, Leroy Merlin oraz Decathlonu może zyskać niebawem kolejnego gracza. Swoją inwestycję zamierza tam zrealizować spółka Agata znana ze sprzedaży mebli oraz wyposażenia wnętrz – dowiedziała się nieoficjalnie MetropoliaBydgoska.PL.

O samym przedsięwzięciu wiadomo na razie niewiele, głównie za sprawą samego inwestora, który nie chce na razie szerzej mówić o swoich planach w Bydgoszczy. Z naszych ustaleń wynika jednak, że salon Agata (dawniej funkcjonował jeszcze z dopiskiem Meble) miałby zająć dwuhektarową działkę w rejonie ulicy Akademickiej oraz Jasinieckiej, która jest położona najbliżej drogi oraz linii tramwajowej prowadzącej do Fordonu. Powierzchnia handlowa miałaby wynieść około 15 tysięcy metrów kwadratowych. Szczegółów spółka nie chciała jednak komentować. – Na ten moment nie możemy powiedzieć nic na temat naszych planów w Bydgoszczy – usłyszeliśmy w biurze prasowym Agata SA.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grunt na Medal jest w Bydgoszczy. Wygrał teren inwestycyjny niedaleko Kapuścisk

Nie jest jednak tajemnicą, że od kilku lat strategia firmy opiera się na otwieraniu salonów w największych miastach w kraju. Z drugiej strony – ten scenariusz nie zawsze się potwierdza, gdyż otwarty pod koniec listopada najnowszy ze sklepów sieci funkcjonuje na przykład w Lubinie (ok. 75 tysięcy mieszkańców). Tyle że Bydgoszcz jest obecnie największym polskim miastem, w którym marka Agata jeszcze się nie pojawiła. Swoja salony ma już siedem liczebnie większych od miasta nad Brdą miast – Warszawa (dwa salony), Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Szczecin. Decyzja o budowie, jak wynika z naszych ustaleń, jest więc kwestią czasu.

Jest to o tyle prawdopodobne, że inwestor łaskawszym okiem spogląda ostatnio na całe województwo kujawsko-pomorskie. Jak dotąd jest ono zaledwie jednym z trzech, gdzie salon Agata nie został otwarty (pozostałymi są województwa: warmińsko-mazurskie oraz świętokrzyskie). Kilka miesięcy temu pojawiły się jednak sygnały, że w przyszłym roku salon Agata ma powstać we Włocławku. Bydgoszczanie chcąc skorzystać z usług tej sieci musieli dotąd jeździć do najbliżej położonych sklepów – w Gdańsku, wspomnianym Poznaniu lub Płocku.

Historia spółki Agata sięga pierwszej połowy lat 50. ubiegłego wieku, gdy funkcjonowanie rozpoczęła przedsiębiorstwo produkcyjne Bytomskie Fabryki Mebli. Przez lata w firmie dochodziło do przekształceń, z których wyłoniła się obecnie funkcjonująca sieć ze 100-procentowym polskim kapitałem. Sieć oferuje produkty ponad 250 producentów krajowych i zagranicznych. Salon w Lubinie jest 26, który został przez nią otwarty.


Powiązane treści