Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe centrum usług wspólnych w Bydgoszczy. Ciech Services planuje zatrudniać 100 osób

Dodano: 31.05.2021 | 15:21

Na zdjęciu: Ciech Services wynajął w Arkada Business Park powierzchnię o wielkości 450 mkw. z opcją powiększenia jej w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Fot. mat. prasowe

W budynku Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim powstało centrum usług wspólnych grupy Ciech – jednego z największych polskich przedsiębiorstw chemicznych.

Centra usług wspólnych to rozwiązanie powszechnie stosowane w wielu międzynarodowych koncernach, posiadających działalności w wielu lokalizacjach i na wielu rynkach. Tego typu spółki świadczą m.in. usługi księgowe czy finansowe. Ich tworzenie pozwala na ustandaryzowanie na wysokim poziomie usług wewnętrznych i ujednolicenie procesów w organizacji w celu osiągnięcia najwyższej efektywności. W Polsce działa ponad 1500 takich centrów, a ich wkład w tworzenie PKB Polski sięga nawet 3-3,5 proc.
W Bydgoszczy funkcjonuje już kilkanaście centrów usług wspólnych, m.in. takich przedsiębiorstw jak Livingstone, Asseco czy Catts. Do ich grona od 1 czerwca dołącza firma Ciech, która utworzyła spółkę Ciech Services. To kolejny oddział grupy ulokowany w Bydgoszczy; pierwszym jest spółka Ciech Pianki – wiodący krajowy producent pianek poliuretanowych PUR i wysokiej klasy maseczek ochronnych klasy FFP2 i FFP3.

Nowe centrum usług wspólnych w Bydgoszczy. Ciech Services planuje zatrudniać 100 osób

Zobacz również:

Wielka inwestycja na dawnym Zachemie

Prezes Ciech Services Rafał Czubiński podkreślił, że centrum usług wspólnych zostało ulokowane w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – budynku Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim. – Wynajęliśmy powierzchnię o wielkości 450 mkw. z opcją powiększenia jej w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Zapewnia ona duży komfort naszym pracownikom – dodał. W nowym biurze Ciech Services zatrudnia obecnie około 40 osób, ale liczba etatów ma się zwiększyć do około stu. – Praca po części będzie prowadzona w trybie hybrydowym – podkreślił Czubiński. Do centrum stopniowo będą przenoszone funkcje z innych części grupy, co oznacza, że spółka będzie co jakiś czas rekrutować nowych pracowników.

Głównym elementem nowego centrum usług wspólnych jest dział zajmujący się finansami i księgowością, ale jak uzupełnił prezes Ciech Services tworzony jest również zespół związany ze wsparciem sprzedaży. – Zaczynamy od obsługi finansów dla wybranych spółek. Obszar wsparcia sprzedaży ma świadczyć usługi nie tylko dla spółek polskich, ale również zagranicznych – powiedział prezes Ciech Services.

Cieszę się, że spółka Ciech zdecydowała się na ten ruch korporacyjny. Liczę, że pracę znajdzie tu co najmniej stu bydgoszczan albo osób, które by chciały dojeżdżać do miasta. Gratuluję i jestem zadowolony, że wybraliście Bydgoszcz – podkreślił prezydent Rafał Bruski.

Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska zaznaczyła, że w tej chwili w bydgoskich centrach usług wspólnych różnych firm zatrudnionych jest 11,5 tysiąca osób. – Najsilniejszym sektorem jest IT, ale w firmach reprezentujących sektor rozliczeniowo-księgowy upatrujemy kolejnych możliwości rozwoju – wyraziła nadzieję Wiwatowska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments