Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielka inwestycja na terenie dawnego Zachemu. Powstanie tam centrum logistyczne

Dodano: 24.02.2021 | 11:27

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać nowy kompleks magazynowy, który powstanie na terenie dawnego Zachemu, przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Petersona.

Fot. 7R

W Bydgoszczy powstanie kolejne centrum logistyczne. Na terenie dawnego Zachemu niebawem rozpocznie się budowa 7R Park – polskiego dewelopera specjalizującego się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych.

Położenie miasta, budowa nowych dróg, plany związane z rozwojem – te wszystkie czynniki wpływają na dynamiczny rozwój inwestycji logistycznych w Bydgoszczy. W ostatnich latach, głównie na terenach w rejonie dawnego Zachemu i BPPT, powstało kilka obiektów magazynowych: m.in. parki Panattoni czy powierzchnie w ramach kilku inwestycji Waimei. Potencjał miasta zaczęły dostrzegać także kolejne firmy.

Od kilku lat inwestycje na terenie Bydgoszczy planowała spółka 7R – działający od 2009 roku deweloper o stuprocentowo polskim kapitale. W 2018 roku informował on, że zamierza zrealizować w mieście jeden z planowanych modułów 7R City Flex, czyli mniejszej powierzchni magazynowej, położonej w granicach administracyjnych miast, umożliwiające firmom szybką dystrybucję towarów. Według aktualnych informacji, spółka zamierza zrealizować sporej wielkości park magazynowy na terenach dawnego Zachemu – konkretnie przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Petersona.

Całkowita powierzchnia nowego parku magazynowego ma wynieść prawie 70 tysięcy mkw, na który mają składać się dwa budynki: jeden o powierzchni niespełna 20 tysięcy mkw., a drugi – niemal 50 tysięcy mkw. Minimalny moduł, który może wynająć przedsiębiorstwo to 3 tysiące mkw. 7R podkreśla, że w magazynach na terenach pozachemowskich dostępna będzie powierzchnia biurowa dostosowana do zapotrzebowania klientów.

Wielka inwestycja na terenie dawnego Zachemu. Powstanie tam centrum logistyczne

Zobacz również:

Zalando zainwestuje w Bydgoszczy

7R Park Bydgoszcz znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego w południowo-wschodniej, przemysłowej części Bydgoszczy. Lokalizacja inwestycji zapewnia dogodny dojazd zarówno do centrum miasta, jak i sieci dróg krajowych (południowa obwodnica Bydgoszczy). Położenie parku gwarantuje dostęp do odpowiedniej infrastruktury (media)oraz komunikacji miejskiej. Sprawia to, że lokalizacja ta jest zarówno atrakcyjna z punktu widzenia inwestorów, jak i dla pracowników. 7R Park Bydgoszcz objęty jest certyfikacją BREEAM – opisuje inwestor.

Nowy inwestor na bydgoskim rynku magazynowym poczynił już przygotowania do startu inwestycji. Po uzyskaniu niezbędnych decyzji, na początku lutego złożył on wniosek o pozwolenie na budowę budynku magazynowo-produkcyjnego nr 1 wraz z aneksami socjalno-biurowymi z wewnętrzna i zewnętrzną infrastrukturą techniczną. Warto dodać, że inwestycja na obszarze dawnych zakładów chemicznych nie jest jedyną, jaką planuje 7R w rejonie Bydgoszczy. Firma chce też wybudować 7R Park Bydgoszcz II w Pawłówku, w rejonie węzła drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Zachód.

Na chwilę obecną w Bydgoszczy dostępnych jest – według danych Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – ponad 420 tysięcy metrów kwadratowych magazynów, a w realizacji i planowaniu jest ponad 320 tysięcy. Dodatkowo w gminach ościennych planuje się w najbliższym czasie budowę ponad 430 tysięcy mkw. powierzchni. Wśród inwestorów ma być znany gigant handlowy – Zalando. Spółka powiązana z właścicielem jednego z największych sklepów internetowych w Europie zgłosiła się do przetargu na zakup od Miejskich Wodociągów i Kanalizacji 30-hektarowego terenu inwestycyjnego, położonego tuż za zakładem Metalkas przy ulicy Hutnicznej, tuż przy granicy z terenem po dawnym Zachemie. Przygotowania do inwestycji już trwają – w urzędzie miasta złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla „budowy zespołu przemysłowo-magazynowo-usługowego z infrastrukturą towarzyszącą oraz segmentami socjalno-biurowymi”, złożony przez znanego projektanta powierzchni magazynowej – Tacakiewicz Sp. z o.o. Ferma Kresek Sp. k.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments