Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 1
5C
Pt
5C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowe DVD Opery Nova już w sprzedaży! „Ta płyta narobi sporo artystycznego szumu”
opera nova, Rusałka, promo
14.02.2017 | 10:19

Nowe DVD Opery Nova już w sprzedaży! „Ta płyta narobi sporo artystycznego szumu”

Promocja płyty pochłonie ponad 100 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Grafika promująca sprzedaż.

Fot. materiały prasowe

Przygotowywana od ponad dwóch lat płyta DVD z nagraniem spektaklu Antonina Dvořaka „Rusałka” pojawiła się w sprzedaży. Wydanie jej związane jest z 60-leciem bydgoskiej sceny operowej.

ZOBACZ TEŻ: Plan modernizacji Opery Nova gotowy. Realizacja już od przyszłego roku

Rejestracja spektaklu obyła się latem 2015 roku w budynku Opery Nova. Sesje nagraniowe dźwięku odbyły się rok wcześniej. Zmontowanie zebranych materiałów było bardzo czasochłonne, a zajmował się tym montażysta z Wrocławia. Za nagranie odpowiada firma DUX, która wydała wcześniej nagrodzoną „Złotym Orfeuszem” DVD z innym spektaklem Opery Nova – operą Paderewskiego „Manru”. – Oddamy Państwu rzecz, z której, podobnie jak my, będą Państwo dumni – mówił dyrektor Opery Nova Maciej Figas podczas konferencji zapowiadającej wydanie płyty.

W gronie wykonawców znaleźli się wykonawcy z zespołu artystycznego bydgoskiej opery: soliści, chór, balet oraz orkiestra Opery Nova pod batutą Macieja Figasa. W partiach solowych wystąpili: Magdalena Polkowska (Rusałka), Tadeusz Szlenkier (Książę),Jacek Greszta (Wodnik), Darina Gapicz (Jeżibaba), Katarzyna Nowak-Stańczyk (Obca Księżniczka), Pavlo Tolstoy (Leśniczy), Victoria Vatutina (Kuchcik).

Płytę kupić można od dzisiaj, 14 lutego, w budynku Opery Nova w Biurze Obsługi Widzów oraz kasie biletowej opery. Ponadto płyta sprzedawana będzie w foyer budynku podczas innych spektakli. Cena DVD wynosi 50 zł. Co więcej, wydawnictwo Dux skieruje płytę do sprzedaży także w sieci salonów Empik.

Płyta będzie promowana na szeroką skalę. Dowiedzą się o niej mieszkańcy nie tylko Bydgoszczy i regionu. Warszawiacy już mogli się o niej dowiedzieć. Spot reklamujący płytę był wyświetlany w warszawskim metrze. W Bydgoszczy również realizowane będę podobne działania. Na promocję DVD przeznaczone zostanie ponad 100 tysięcy złotych.

Więcej o płycie ze spektaklem „Rusałka” przeczytasz w papierowym wydaniu Metropolii Bydgoskiej.pl, które pojawi się w najbliższy piątek, 17 lutego.


Powiązane treści