Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 8 • L 6
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
4C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowe kamery monitoringu w centrum Fordonu. Pomogą reagować na zagrożenie
kamery bydgoszcz
08.01.2020 | 09:37

Nowe kamery monitoringu w centrum Fordonu. Pomogą reagować na zagrożenie

Na zdjęciu: Kamery monitoringu miejskiego pojawiły się w nowym miejscu.

Fot. CC

W Nowym Fordonie zamontowano kamery miejskiego monitoringu. Inwestycję zrealizowano w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kamery zainstalowano w rejonie skrzyżowania ulic Skarżyńskiego i Zürna. – Dzięki temu służby jeszcze szybciej będą mogły reagować na ewentualne zagrożenia – tłumaczą miejscy urzędnicy. Inwestycja została zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zadanie zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców.

Cały miejski system monitoring obejmuje już 251 kamer, które działają przez całą dobę. W ubiegłym roku pozwoliło to na ujawnienie 3,5 tys. wykroczeń i przestępstw. – Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, osób nietrzeźwych, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników straży miejskiej – wyjaśniają urzędnicy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści