Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z nowymi karuzelami w Myślęcinku? Nie ma dobrych informacji

Dodano: 19.10.2022 | 11:39

Na zdjęciu: Nieprędko pojawią się nowe karuzele w Myślęcinku.

Fot. Szymon Fiałkowski

W wakacje zlikwidowane zostały kilkudziesięcioletnie karuzele z Parku Rozrywki w Myślęcinku. Czy zgodnie z zapowiedziami w ich miejsce pojawią się nowe urządzenia? Sytuacja finansowa parku oraz wypowiedzi jego prezesa nie napawają optymizmem.

Nowe karuzele w Myślęcinku są oczekiwane przez mieszkańców, gdyż 56-letni trabant i o rok młodsze koniki zniknęły z Parku Rozrywki wraz z końcem lipca. Cieszące się dużą popularnością i ogromnym sentymentem wśród starszych bydgoszczan karuzele nie miały już zgody Urzędu Dozoru Technicznego na eksploatację. Gdy były likwidowane, władze parku zapowiadały, że zostaną zastąpione nowymi urządzeniami.

Czy pojawią się nowe karuzele w Myślęcinku?

O plany wyposażenia parku w nowe urządzenia spytał niedawno w interpelacji radny PiS Krystian Frelichowski. Odpowiedzi udzielił mu prezes spółki LPKiW Myślęcinek Marcin Heymann, który stwierdził, że trwają poszukiwania urządzeń równie atrakcyjnych co trabant i koniki.

– Nie jest to zadanie proste, ponieważ zakupione atrakcje muszą spełniać szereg warunków jak niezbędna w dzisiejszych czasach energooszczędność czy określona cena – tłumaczy Heymann.

Koszt zakupu takich urządzeń prezes Myślęcinka określił na kilkaset tysięcy złotych, tymczasem spółka nie dysponuje obecnie żadnym budżetem, który można by przeznaczyć na ten cel. – Rynek urządzeń rozrywkowych nie jest duży i trudno na nim szybko odnaleźć interesującą ofertę – dodaje Heymann.

Zaciskanie pasa

Trudno więc mieć nadzieję, że w najbliższych miesiącach pojawią się nowe karuzele w Myślęcinku. Tym bardziej, że odpowiedź na interpelację Frelichowskiego postanowił opatrzyć swoim dopiskiem także prezydent Rafał Bruski, który na pytanie, czy miasto planuje zakup urządzeń, odpisał własnoręcznie, że „nie planuje, bo nie ma kasy – Polski Ład zabrał”.

W najbliższym czasie zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż zakupy jest zaciskanie pasa w Myślęcinku. Park może szczególnie odczuć wzrost cen energii. – Zużywamy jej naprawdę dużo, na przykład na ogród zoologiczny lub oświetlenie ścieżek – wyjaśnia rzecznik Sandra Tyczyno.

Lumina Park od 5 listopada

Są też jednak dobre informacje. 5 listopada nową ekspozycję otworzy Lumina Park, który w ubiegłym roku powstał w Parku Rozrywki i cieszył się dużą popularnością. W tym roku wystawa pt. „Kraina marzeń” przeniesie odwiedzających w świat wyobraźni.

W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że Lumina Park to przedsięwzięcie realizowane przez zewnętrznego wykonawcę, który w Polsce posiada parki iluminacji także w Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie.

0 0 votes
Article Rating
Co z nowymi karuzelami w Myślęcinku? Nie ma dobrych informacji
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments