Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNE
H 1 • L -1
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
0C
Pt
-4C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe lampy na ulicach Bydgoszczy. Gdzie zostały zamontowane?
latarnie bydgoszcz
25.10.2021 | 10:48

Nowe lampy na ulicach Bydgoszczy. Gdzie zostały zamontowane?

Na zdjęciu: Nowe latarnie pojawiły się przy kilku bydgoskich ulicach.

Fot. Pixabay

Dobiegają końca prace przy montażu oświetlenia kolejnych bydgoskich ulic. Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, nowe lampy pojawiły się w Fordonie, na Miedzyniu i Osowej Górze.

Jak przekazują drogowcy, oświetlenie montowane jest przede wszystkim na ulicach, gdzie zlokalizowanych jest coraz więcej zabudowań i które stały się ważnymi traktami dla pieszych. – Zależy nam również na poprawie bezpieczeństwa wzdłuż ulic, przy których jeszcze nie funkcjonują chodniki – informuje rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.
Wartość inwestycji podzielonych na kilka pakietów to prawie 1,2 miliona złotych. Zakres robót budowlanych obejmuje między innymi: montaż szaf oświetlenia i latarni ulicznych wraz z podłączeniem; ułożenie kabla, montaż opraw typu LED oraz sterowników wraz z uruchomieniem wybudowanej linii oświetlenia.

Jak czytamy w komunikacie drogowców, wykonano już prace na ulicach: Przerwy-Tetmajera (na odcinku od ulicy gen. A. Madalińskiego do schodów przy ulicy Tęczowej, osiedle Jary), Szczytowej (na odcinku od ulicy Pijarów do ulicy Paprociej, osiedle Miedzyń), Runowskiej i Żołędowskiej na Piaskach, Sowiej (w kierunku Ibisowej 9 – droga dojazdowa, Osowa Góra), Pielęgniarskiej w Starym Fordonie (odcinek nad Wisłą), Toruńskiej (odcinek na Łęgnowie Wieś) i Grussa (Nowy Fordon). Na ulicy Odrzańskiej (Brdyujście) inwestycja jest na końcowym etapie. – Trwają ostatnie prace przy podłączeniu zasilania – dodaje rzecznik ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Może i montują nowe, pytanie dlaczego tak duża ilość lamp ulicznych nie świeci wcale?

JezusMaria
JezusMaria
1 miesiąc temu

Nowe lampy są do d…y, ledówki, świecą generalnie w bardzo wąskim strumieniu, więc pomiędzy lampami są duże różnice w kontraście co powoduje, że zbliżając się samochodem do takich lamp jesteśmy oślepiani będąc tuż przed a chwilę za lampą jest znacznie ciemniej i nie widać dobrze, bo kontrast jest za duży. Stare lampy równomiernie oświetlały teren bo rozpraszały mocno światło, nowe są ok tylko dla oświetlenia przejść dla pieszych poza tym do niczego się nie nadają, strasznie niekomfortowe oświetlenie dla kierowców.

Powiązane treści