Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H -2 • L -3
1C
Pt
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe minitężnie staną w Starym Fordonie i Myślęcinku. Znamy ich lokalizację
10.08.2021 | 13:08

Nowe minitężnie staną w Starym Fordonie i Myślęcinku. Znamy ich lokalizację

Na zdjęciu: Kolejne minitężnie staną przy ulicy Targowsko w Starym Fordonie i na polanie Różopole w Myślęcinku.

Fot. BB/archiwum

W najbliższych miesiącach na terenie Bydgoszczy powstaną kolejne minitężnie. Po realizacji trzech inwestycji na Osowej Górze, Wyżynach i w Fordonie w ramach BBO powstaną dwie kolejne atrakcje. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla minitężni w Myślęcinku (w ramach projektu ponadosiedlowego) i w Starym Fordonie, przy ulicy Targowisko.

Pierwsze bydgoskie minitężnie zostały zlokalizowane na trzech bydgoskich osiedlach: przy ulicy Wielorybiej (nieopodal SP 64) na Osowej Górze, na skwerze im. gen. Krzyżanowskiego-Wilka (teren zielony pomiędzy ulicami Dunikowskiego i Modrakową) na Wyżynach oraz przy ulicy Hallera (tuż przy powstającym kompleksie mieszkaniowym Activ Park) na osiedlu Niepodległości w Fordonie. Ich uruchomienie nastąpiło wiosną tego roku.


CZYTAJ WIĘCEJ O BYDGOSKICH MINITĘŻNIACH


Minitężnie mają wysokość czterech metrów i długość 12 metrów. Ich konstrukcja jest wykonana z drewna sosnowego. Solanka będzie skraplać się po gałązkach tarniny. Warto dodać, że wokół małych tężni ulokowano elementy małej architektury – ławki i stojaki na rowery. Ponadto, są one podświetlane po zmroku.

Trzy minitęznie powstały w ramach projektu ponadosiedlowego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach tego programu wybudowane zostaną dwie kolejne atrakcje. Urząd miasta ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysu budowy minitężni przy ulicy Targowisko w Starym Fordonie oraz w Myślęcinku. Opracowanie, poza samymi konstrukcjami, po których będzie skraplać się solanka, przewiduje także zagospodarowanie obszaru wokół minitężni.
Obiekt w Starym Fordonie zostanie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Targowisko i Przy Bożnicy – na ogrodzonym terenie w obrębie placu zabaw, natomiast realizowana w ramach projektu ponadosiedlowego minitężnia w Myślęcinku stanie na polanie Różopole, niedaleko estrady – w miejscu betonowego placu z drewnianymi konstrukcjami. Dokładne umiejscowienie można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Projekty tężni mają być gotowe do 10 grudnia tego roku. Ich realizacja – po uprzednim przeprowadzeniu przetargu na wykonanie robót budowlanych – powinna nastąpić w przyszłym roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści