Bydgoszcz
11C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 12 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe połączenie do Kijowa zainaugurowane. Na bydgoskim lotnisku zmienił się rozkład lotów
Port Lotniczy Bydgoszcz
29.10.2018 | 14:17

Nowe połączenie do Kijowa zainaugurowane. Na bydgoskim lotnisku zmienił się rozkład lotów

Na zdjęciu: Ryanair zainaugurował połączenie z Bydgoszczy do Kijowa.

Fot. archiwum

W niedzielę Ryanair zainaugurował połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz na lotnisko Kijów-Boryspol. Tego samego dnia zaczął też obowiązywać zimowy rozkład lotów.

Z inauguracyjnego rejsu na trasie Kijów-Bydgoszcz-Kijów skorzystało niemal trzystu pasażerów. Nowe połączenie na lotnisko odległe o niemal 30 kilometrów od stolicy Ukrainy będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Samolot ma wylatywać z Bydgoszczy o 17:05 i ladować w Kijowie o 19:50 (czasu lokalnego), zaś w podróż z Kijowa maszyna wyleci w drogę powrotną o 20:10 i o 20:55 będzie na miejscu. Ceny biletów zaczynają się od 119 zł w jedną stronę. Przypomnijmy, że dwa połączenia z Bydgoszczy na Ukrainę realizuje też PLL LOT – w poniedziałki i piątki do Kijowa-Żulany oraz Lwowa.

W ostatnią niedzielę października rozpoczął się też sezon zimowy, co spowodowało zmianę rozkładu jazdy. Ryanair, oprócz wspomnianych lotów do Kijowa, oferuje obecnie jeszcze pięć kierunków: Birmingham (3 razy w tygodniu), Dublin (2 razy w tygodniu), Dusseldorf-Weeze (raz w tygodniu), Londyn Stansted (6 razy w tygodniu) oraz Londyn Luton (3 razy w tygodniu).  PLL LOT realizuje wymienione już loty na Ukrainę, a Lufthansa proponuje codzienne połączenie do Frankfurtu nad Menem.

Władze lotniska informują już także o możliwości planowania przyszłorocznych wakacji. Oferta wycieczek z wylotem z Bydgoszczy na sezon 2019 zawiera loty do Burgas, Korfu, Zakynthos i Antalyi, w sprzedaży jest też grecki Heraklion z wylotami w niedzielę, oraz chorwacki Dubrownik z wylotami w czwartki. Na rejsach do Dubrownika dostępna jest także oferta pobytu w Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie, a na rejsach na Korfu – pobytu w Albanii. Oferty, również w taryfie First Minute, są już dostępne w sprzedaży w biurach podróży i na stronach internetowych touroperatorów.

Trwający rok jest najlepszym w historii bydgoskiego lotniska. Już 23 października poprawiono wynik z 2013 i obsłużono pasażera numer 343 727. Teraz celem – którego realizacja nie powinna być problemem – jest przekroczenie po raz pierwszy bariery 400 tys. podróżnych.


Powiązane treści