Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTo już jest najlepszy rok bydgoskiego lotniska. Rekord został pobity
lotnisko Bydgoszcz
26.10.2018 | 10:49

To już jest najlepszy rok bydgoskiego lotniska. Rekord został pobity

Na zdjęciu: Port Lotniczy Bydgoszcz odprawił w tym roku rekordową liczbę pasażerów.

Fot. archiwum

Port Lotniczy Bydgoszcz odprawił 343 727 pasażera od początku tego roku. Tym samym już teraz został przekroczony rekord z 2013, najlepszego roku w historii lotniska.

23 października rejsem linii Ryanair z Londynu do Portu Lotniczego Bydgoszcz przyleciał 343 727 pasażer odprawiony w tym roku. Oznacza to, że lotnisko już na ponad dwa miesiące przed końcem roku przekroczyło pułap osiągnięty podczas całego, najlepszego 2013. – Zmierzamy, po raz pierwszy w swej historii, do przekroczenia kolejnego progu, jakim jest 400 tysięcy odprawionych pasażerów w ciągu dwunastu miesięcy – mówi rzecznik Daniel Mackiewicz.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać wyniki lotniska w październiku. Przypomnijmy, że we wrześniu odprawiono 36 692, co oznacza 11-procentowy wzrost w stosunku do rezultatu uzyskanego w ubiegłym roku. Dzięki temu bydgoskie lotnisko ma za sobą najlepszy wrzesień w historii.

Jak wyjaśnia prezes Tomasz Moraczewski, liczba 400 tysięcy pasażerów nie jest celem, ale kierunkiem i dowodzi, że pasażerowie coraz chętniej wybierają bydgoskie lotnisko jako port pierwszego wyboru. – Otwierane nowe połączenia, ale też stałe rozszerzanie oferty obecnych przewoźników pozwalają pasażerom coraz dogodniej planować podróż z wylotem z Bydgoszczy – tłumaczy Moraczewski. Wpływ na dobre wyniki bydgoskiego lotniska ma między innymi udany sezon czarterowy. W tym roku z oferty, obejmującej loty do Zakynthos, Korfu, Antalyi oraz Burgas, skorzystało blisko 35 tysięcy pasażerów. To ponad dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Warto dodać, że pod koniec października do oferty bydgoskiego lotniska dołączy Kijów-Boryspol obsługiwany przez Ryanair (w sierpniu połączenie do stolicy Ukrainy uruchomił LOT). Loty będą odbywały się w sezonie zimowym w niedziele i środy. Wylot z miasta nad Brdą planowany jest na 17:05, przylot do Kijowa – na 19:50 czasu lokalnego. Lot powrotny rozpocznie się o 20:10, a lądowanie – o 20:55 czasu polskiego. Ceny biletów rozpoczynają się od 119 złotych w jedną stronę. Dostępne są na stronie irlandzkich linii oraz w kasie biletowej lotniska.


Powiązane treści