Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 5 • L 2
11C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe przystanki w Fordonie. Będzie łatwiej dotrzeć na targowisko
27.02.2018 | 20:48

Nowe przystanki w Fordonie. Będzie łatwiej dotrzeć na targowisko

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na zdjęciu: Nowe przystanki powstaną obok Galerii Fordon i Targowiska Tatrzańskiego.

Fot. BB

W tym roku, przy Targowisku Tatrzańskim w Fordonie, powstaną nowe przystanki autobusowe. Propozycja ich utworzenia zdobyła największe poparcie mieszkańców osiedla Tatrzańskiego w ubiegłorocznym głosowaniu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe przystanki powstaną za skrzyżowaniem Twardzickiego i Pelplińskiej z ulicami Skarżyńskiego i Rataja, tuż obok targowiska. Obecnie mieszkańcy podróżujący w celu dokonania zakupów na „rynku”, bądź w pobliskich supermarketach musieli wysiadać albo na przystanku Twardzickiego/Przybory, albo Pelplińska/Taterników. Dla wielu osób starszych pokonanie takiego dystansu jest sporym wyzwaniem.

W celu zwiększenia wygody i poprawy dostępności komunikacji jeden z mieszkańców osiedla Tatrzańskiego zgłosił w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego pomysł budowy przystanków przy Targowisku Tatrzańskim. Projekt zyskał uznanie lokalnej społeczności i w październikowym głosowaniu zdobył najwięcej, bo aż 447 głosów mieszkańców.

Na przystankach będą zatrzymywały się autobusy linii 69, 74, 83, 89 i 32N. Ich wyznaczenie wymaga budowy zatok, stąd całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 200 tysięcy złotych. Jak informuje ratusz, w najbliższym czasie rozpocznie się opracowywanie dokumentacji projektowej.


Powiązane treści