Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe przystanki w Fordonie. Powstają tuż przy targowisku
fordon przystanek targowisko
11.07.2018 | 12:21

Nowe przystanki w Fordonie. Powstają tuż przy targowisku

Prace mają zostać ukończone na przełomie lipca i sierpnia.

Na zdjęciu: Nowe przystanki powstały przy stacji benzynowej, tuż obok targowiska.

Fot. BB

Kończy się budowa nowych przystanków autobusowych przy ulicy Pelplińskiej w Fordonie, w pobliżu Targowiska Tatrzańskiego. 

Projekt realizacji miejsc, w których będą zatrzymywać się pojazdy komunikacji publicznej zdobył najwięcej głosów na osiedlu Tatrzańskim w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miały one ułatwić mieszkańcom dojazd na Targowisko Tatrzańskie oraz szereg pobliskich sklepów tzw. fordońskiego zagłębia handlowego. Wraz z początkiem wakacji rozpoczęto budowę peronów przystankowych. Powstały one naprzeciwko stacji Orlen. Aktualnie trwają prace nad chodnikami wokół przystanków.

Realizacja przystanków nie objęła budowy zatok, co wzbudziło już krytykę wśród mieszkańców. Sugerują oni, że wpłynie to na jeszcze większe spowolnienie ruchu w rejonie targowiska. Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski wyjaśnia jednak, że w pobliżu przystanków zostanie zmieniona organizacja ruchu. – Poza nowymi przystankami autobusowymi zostanie także przeprowadzona korekta obecnej organizacji ruchu, a dokładnie dostosowanie organizacji ruchu do budowanych przystanków. Ponadto w zadaniu została ujęta przebudowa chodnika i ścieżki rowerowej – przekazał MetropoliaBydgoska.PL rzecznik. Zmiana organizacji ma polegać na dopuszczeniu do ruchu powierzchni obecnie wyłączonej z ruchu, co umożliwi pozostałym pojazdom ominięcie autobusów, a jednocześnie umożliwi natychmiastowe włączenie się ich do ruchu.


ZOBACZ TAKŻE: W Fordonie powstał nowy szlak spacerowy. Z historią w tle [ZDJĘCIA]


Zakończenie budowy przystanków zostało zaplanowane na przełom lipca i sierpnia. Jak przekazał Kosiedowski, ich uruchomienie nastąpi przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zatrzymywać się na nich będą autobusy linii 69, 74, 83, 89 i 32N. Koszt realizacji inwestycji to 200 tysięcy złotych.


Powiązane treści