Bydgoszcz
20C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SE
H 20 • L 20
18C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
17C
Nd
16C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeW Fordonie powstał szlak spacerowy z historią w tle [ZDJĘCIA]
11.07.2018 | 09:50

W Fordonie powstał szlak spacerowy z historią w tle [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Fordon zyskał nową trasę spacerową. „Szlak czterech wsi” ma nie tylko służyć rekreacji, ale i poszerzeniu wiedzy historycznej o dawnych miejscowościach, wchodzących obecnie w skład największego obszaru mieszkaniowego w Bydgoszczy.

Trasa powstała dzięki pomysłowi mieszkańców Mariampola i pozostałych osiedli, wchodzących w obszar Rady Osiedla Terenów Nadwiślańskich. Inicjatywa została zgłoszona do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2017) i zdobyła najwięcej głosów. W ubiegłym roku powstał projekt szlaku, a niedawno zakończyła się jego realizacja.

Zagospodarowanie terenu leśnego w okolicach komisariatu policji Bydgoszcz-Fordon pochłonęło blisko 90 tysięcy złotych. W ramach realizacji szlaku zamontowano ławki, deszczochron ze stołem i siedziskami z oparciem, stojak na rowery, urządzenia do ćwiczeń, tablice informacyjne oraz drogowskaz, informujący o położeniu Mariampola, Łoskonia, Pałcza i Zofina. Wykonawcą inwestycji była bydgoska firma Fenster Place Zabaw.

Na tablicach informacyjnych umieszczono krótkie notki i zdjęcia na temat czterech dawnych wsi, które wchodzą obecnie w skład Fordonu.


Powiązane treści