Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNowe radiowozy dla policji. Także nieoznakowane [ZDJĘCIA]
01.12.2018 | 12:39

Nowe radiowozy dla policji. Także nieoznakowane [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Dostawa nowych radiowozów dla KWP Bydgoszcz.

Fot. KWP Bydgoszcz

W ostatnich dniach odbyły się dostawy nowych radiowozów do kujawsko-pomorskich komend policji. Wśród nich znajdują się także nieoznakowane pojazdy dla jednostek kryminalnych.

W ramach przetargu na dostarczenie 118 radiowozów typu SUV na Kujawy i Pomorze trafi 14 opli mokka. Zostaną one skierowane do komend miejskich i powiatowych w Bydgoszczy, Włocławku, Golubiu-Dobrzyniu, Inowrocławiu, Lipnie, Sępólnie Krajeńskim (po jednym pojeździe), Toruniu (trzy sztuki) oraz Świeciu, gdzie trafi aż pięć pojazdów. Zakup tych aut został sfinansowany ze środków samorządów przekazywanych na rzecz Funduszu Wsparcia Policji oraz z Programu Modernizacji Policji. Komenda Wojewódzka Policji informuje, że organizowała także przetarg na zakup 36 nieoznakowanych radiowozów typu SUV. Za niemalże 3 miliony złotych zakupiono także ople mokki, które trafią do jednostek w całym kraju.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoska drogówka ma nowe, nieoznakowane bmw


To jednak nie koniec zakupów. W tym tygodniu KWP w Bydgoszczy odebrała osiem samochodów marki Hyundai i30 dla służb kryminalnych. Nieoznakowane samochody dedykowane są do zabezpieczenia szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. Po jego zakończeniu auta wrócą do jednostek na terenie województwa, gdzie będą służyć funkcjonariuszom w pionach kryminalnych.

 Ponadto na bieżąco dokonujemy odbioru pojazdów dla podległych komend policji województwa kujawsko-pomorskiego, których zakup jest współfinansowany przez samorządy oraz środki z Programu Modernizacji Policji – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy. 

Pojazdami takimi są:

  • oznakowane radiowozy opel astra – cztery sztuki dla komendy miejskiej w Bydgoszczy, po dwie dla komendy miejskiej w Grudziądzu i we Włocławku oraz po jednej dla komend powiatowych w Mogilnie i Sępólnie Krajeńskim i komendy miejskiej w Toruniu,
  • oznakowane radiowozy hyundai i20 – pięć sztuk dla komend w Toruniu, Włocławku, Aleksandrowie Kujawskim, Mogilnie i Żninie,
  • nieoznakowany hyundai i30 – po dwie sztuki dla komend powiatowych w Brodnicy i Radziejowie,
  • nieoznakowany hyundai i20 – jedna sztuka dla komendy miejskiej w Toruniu,
  • furgon ford transit przystosowany do przewozu psów służbowych dla komendy miejskiej w Toruniu,
  • auto-laweta marki iveco,
  • samochód bus renault master, który może przewozić 17 osób.

KWP w Bydgoszczy planuje także zakupić z budżetu kujawsko-pomorskiej policji dwie sztuki skuterów wodnych marki yamaha, a także cztery sztuki samochodów osobowych o napędzie hybrydowych. Na zakup ekologicznych pojazdów mają trafić środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.


Powiązane treści