Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONFotorelacjeNowe ronda w ciągu DK 15 i 25 w Strzelnie już gotowe [ZDJĘCIA]
06.01.2023 | 10:46

Nowe ronda w ciągu DK 15 i 25 w Strzelnie już gotowe [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: GDDKiA

Zakończyła się budowa dwóch rond w Strzelnie w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Celem inwestycji, zleconej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście i zachowanie płynności ruchu tranzytowego.

Jak przekazuje bydgoski oddział GDDKiA, zadanie polegało na rozbudowie drogi krajowej nr 15 i 25 w Strzelnie na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Michelsona oraz Kolejowej z Powstania Wielkopolskiego i Św. Ducha. W jego ramach powstały ronda z nowym odwodnieniem i wytrzymałą nawierzchnią. Podstawowym celem inwestycji była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. – W pobliżu obecnych skrzyżowań znajdują się liczne sklepy, szpital i urząd miasta – zaznaczają drogowcy.

Oprócz rond, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji powstała również infrastruktura drogowa, tj. nowe zjazdy, oświetlenie drogowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, chodniki dla pieszych oraz nowe nasadzenia zieleni. – Poza samą infrastrukturą drogową, przebudowaliśmy instalacje podziemne, m.in.: gazową, teletechniczną, elektryczną, kanalizacyjną i wodną – dodaje dyrekcja.

Ronda w Strzelnie. Jak przebiegały prace?

Umowę na realizację rond w Strzelnie została zawarta w grudniu 2021 roku. Wykonawcą była firma Strabag. Prace rozpoczęły się wiosną 2022 roku, po zakończeniu okresu zimowego. – W marcu wprowadzaliśmy zmiany w organizacji ruchu w Strzelnie, tak aby ruch tranzytowy ominął bezpośredni plac budowy. W kolejnych tygodniach organizacja ruchu była modyfikowana – zaznacza bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji.

Drogowcy dodają, że wykonawca przeprowadził też wiele robót tzw. niezinwentaryzowanych pod ziemią, a związanych z przebudową kolizji istniejących instalacji gazowych i teletechnicznych w obrębie budowy. Wartość inwestycji to przeszło 12,3 miliona złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trzeci pas na A1 Toruń – Włocławek. Trwają przygotowania

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments