Bydgoszcz
17C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 18 • L 16
24C
Czw
24C
Pt
25C
Sob
24C
Nd
25C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowe świąteczne dekoracje na Starym Mieście. Pojawią się na początku grudnia
dekoracje
08.11.2019 | 11:39

Nowe świąteczne dekoracje na Starym Mieście. Pojawią się na początku grudnia

Na zdjęciu: Na ulicy Długiej pojawią się kolejne przewieszki w kształcie spichrzy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Anielskie skrzydła, fotel i stary samochód – to nowe, podświetlane dekoracje świąteczne, które na początku grudnia staną na Starym Mieście. Urząd miasta ogłosił szczegóły dotyczące iluminacji w związku z rozpoczęciem przetargu na wykonawcę prac. 

Jak informuje ratusz, w nadchodzącym okresie świątecznym na mieszkańców będą czekały zupełnie nowe dekoracje. Największym hitem mają być zestawy świecących anielskich skrzydeł. – Liczymy, że będzie to doskonała pamiątka dla bydgoszczan oraz turystów, którzy będą chcieli zrobić sobie zdjęcie na ich tle – podaje urząd miasta. Nowe elementy bożonarodzeniowych iluminacji staną też na Starym Rynku – będą to iluminowany fotel oraz dekoracja w kształcie starego samochodu.

Zobacz również:

Jarmark przed świętami ponownie na Mostowej

Na najważniejszym placu miasta nie zabraknie też dobrze znanych dekoracji, takich jak figura damy i dżentelmena oraz 15 elementów latarniowych. – W te święta wykorzystamy udogodnienia, które powstały w trakcie rewitalizacji Starego Rynku. Odnowione słupy dostosowaliśmy do montażu iluminacji – podkreślają urzędnicy. Nie zabraknie też choinki – podczas remontu płyty zadbano o to wyznaczenie na nią stałego miejsca i odpowiednią instalacje przewodów, zasilających zawieszone na niej lampki. Przy ratuszu staną tradycyjne, świecące anioły; sam budynek magistratu zostanie też podświetlony projektorami, które na jego ścianie będą wyświetlać obrazy śnieżynek i gwiazdek. Przy wejściach na Rynek staną bramy.

Dekoracje staną też na ulicy Mostowej, która już od 6 grudnia będzie sercem Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego – wykonawca prac ustawi na niej kultowe anioły oraz figury dżentelmena i damy, a Most Staromiejski przyozdobiony zostanie świetlnymi girlandami. Tradycyjnie rozświetlony zostanie też plac Teatralny – stanie tam wizerunek Gracji, kareta z reniferami czy świetlna choinka z zespołem prezentów.

Nad ulicą Długą pojawią się znane z ubiegłego roku przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą – w tym roku będzie ich więcej. Podświetlane, wiszące bramy pojawią się także nad ulicą Batorego i Dworcową. Iluminacje będą też na ulicy Parkowej.

Tradycyjnie dekorować będziemy również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, a sanie z reniferami ozdobią ul. Mickiewicza. Poza tym ozdobimy część małych drzew na ul. Gdańskiej oraz duże drzewo na rondzie Jagiellonów – dodaje urząd miasta. Na Wyspie ustawiona zostanie też świetlna fontanna, a na Wyspie Świętej Barbary – świetlny kwiat.

Obecnie trwa przetarg, w którym miasto wybierze firmę odpowiedzialną za montaż nowych oraz ubiegłorocznych dekoracji. Część z nich wymaga naprawy, która także wchodzi w zakres przetargu. Postępowanie trwa do 15 listopada – montaż dekoracji ma nastąpić do 5 grudnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści