Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 5 • L 2
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoJarmark świąteczny w tym roku ponownie na Mostowej. Ratusz szuka wystawców
19.09.2019 | 10:04

Jarmark świąteczny w tym roku ponownie na Mostowej. Ratusz szuka wystawców

Na zdjęciu: Ubiegłoroczny jarmark świąteczny na ulicy Mostowej był bardzo popularny.

Fot. Stanisław Gazda

Miasto Bydgoszcz poszukuje wystawców na kolejną edycję Jarmarku Świątecznego. Podobnie jak w zeszłym roku, przedświąteczna atrakcja będzie ulokowana na Moście Staromiejskim.

Ubiegłoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy został zorganizowany na ulicy Mostowej. Lokalizacja pomiędzy Śródmieściem a Starym Miastem okazała się strzałem w dziesiątkę – przez cały czas trwania imprezy stoiska wystawców cieszyły się olbrzymią popularnością. Bydgoszczan przyciągały też wydarzenia towarzyszące jarmarkowi, czyli pokazy, koncerty czy karuzela przy placu Teatralnym. Więcej o sukcesie jedynego w Polsce jarmarku na moście można przeczytać W TYM MIEJSCU.

W tym roku miasto Bydgoszcz, pomimo zakończenia prac na Starym Rynku, ponownie zorganizuje grudniowy jarmark na ulicy Mostowej. Wiadomo już, że przedświąteczne wydarzenie będzie miało bardzo bogatą ofertę gastronomiczną. –  Tradycyjnie będzie można się rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu i barszczu. W ofercie znajdą się pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Nie zabraknie serów, wędlin, miodu i świątecznych  przetworów – informuje urząd miasta.

Pomimo że do jarmarku pozostało jeszcze sporo czasu, ratusz już rozpoczął poszukiwania kupców, którzy mogą zaoferować bydgoszczanom ozdoby świąteczne – bombki, stroiki, lampiony, lampki oraz świąteczne rękodzieło. Chętni do sprzedaży towaru w czasie jarmarku mają skontaktować się z Biurem Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą –  tel.  58 58 053 lub tel. 58 59 150. – Miasto jako organizator jarmarku, w trosce o jakość, atrakcyjność i proponowaną ofertę zastrzega sobie autonomię w doborze wystawców – przekazuje UMB.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści