Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 22 • L 22
22C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe ulgi w komunikacji miejskiej. Skorzystają także studenci
komunikacja miejska bydgoszcz
16.04.2018 | 11:44

Nowe ulgi w komunikacji miejskiej. Skorzystają także studenci

Urząd miasta planuje wprowadzić ulgi w podróżach komunikacją miejską.

Na zdjęciu: Na początku czerwca wszyscy będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów.

Fot. ST

Nowa grupa pasażerów z uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską, a także okazjonalne ulgi dla studentów i wszystkich podróżnych – to projekty, nad którymi na najbliższej sesji zagłosują bydgoscy radni.

Ratusz poinformował, że prezydent Rafał Bruski zaproponuje rajcom wprowadzenie darmowych przejazdów dla zasłużonych dawców przeszczepu, czyli osób, które oddały szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki więcej niż jeden raz oraz dla dawców narządów. – W ten sposób chcemy uhonorować osoby, które w sposób bezinteresowny, podobnie jak honorowi dawcy krwi, przyczyniają się do ratowania życia innych chorych osób. To zaledwie drobny gest w porównaniu z tym, czego dokonują te osoby. Zasługują one na szczególny szacunek – argumentuje Bruski.

ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W BYDGOSZCZY NA METROPOLIABYDGOSKA.PL

Na tym nie koniec ulg, które w najbliższym czasie mają zatwierdzić radni. W czasie juwenaliów, czyli od 17 maja (godz. 16:00) do 20 maja (godz. 2:00) za darmo podróżować będą studenci posiadający ważną legitymację lub też międzynarodową legitymację ISIC albo kartę Euro 26. Co więcej, przejazdy autobusami i tramwajami mają być bezpłatne dla  wszystkich 2 czerwca, gdy miasto będzie świętować 130-lecie komunikacji publicznej. W 1888 roku ulicami miasta zaczęły kursować tramwaje. Na obchodzoną w pierwszą sobotę czerwca rocznicę tego wydarzenia Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, a także z Miejskimi Zakładami Komunikacyjnymi planuje szereg atrakcji – między innymi przejazdy zabytkowym taborem i konkursy.

Radni będą głosować nad zaproponowanymi ulgami podczas najbliższej sesji zaplanowanej na 25 kwietnia. Przypomnijmy, że w marcu przegłosowane zostało prawo do bezpłatnych przejazdów dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych, a dwa miesiące wcześniej radni przyjęli nowe ulgi dla uczniów bydgoskich podstawówek i gimnazjów.

Powiązane treści