[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Nowe wiaty na przystankach w Bydgoszczy. Wkrótce pojawią się kolejne

Dodano: 30.04.2021 | 10:17

Na zdjęciu: Nowa wiata pojawiła się m.in. na ul. Skorupki.

Fot. mat. ZDMiKP

Nowe wiaty przystankowe pojawiły się na bydgoskich ulicach. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej już zapowiada montaż kolejnych.

Dzięki ubiegłorocznym pracom remontowym i dyslokacji przystanku pojawiła się możliwość zamontowania szklanej, czterometrowej wiaty na przystanku Władysława IV/Stawowa. Wiaty zamontowano także na Łukasiewicza, o co wnioskowała Rada Osiedla Kapuściska, na Skorupki/Czackiego (w kierunku Pięknej, zamiast starej wiaty) oraz na ul. Chemicznej przy skrzyżowaniu z ul. Mokrą.

– Nowe zadaszenia ustawione są też w ramach dużych zadań inwestycyjnych. Wiaty pojawiły się już między innymi przy ul. Wojska Polskiego, ul. Kujawskiej i rondzie Bernardyńskim – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Tomasz Okoński. Na początku maja nowe wiaty zostaną zamontowane także na przystankach Brdyujście (w kierunku centrum) oraz Nakielska-Wrzesińska (w kierunku Belmy). O te lokalizacje wnioskowały m.in. rady osiedla.

Obecnie w Bydgoszczy mamy już 585 wiat przystankowych i jak wylicza ZDMiKP – spośród 266 tysięcy pasażerów korzystających codziennie z komunikacji miejskiej aż 94% ma dostęp do wiat przystankowych. – Stawiane są one zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego przystanku. Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika – wyjaśnia Okoński. Obecnie na terenie całego miasta prowadzone są wiosenne prace utrzymaniowe, na które składają się: mycie, okresowe przeglądy, naprawy uszkodzeń i malowanie.

Nowe wiaty na przystankach w Bydgoszczy. Wkrótce pojawią się kolejne
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jfk
Jfk
1 rok temu

Nowe? Raczej te wymontowane z pętli na Rycerskiej!

Koń
Koń
1 rok temu

Zdmikp… Jak zwykle sukces na mijaniu się z prawdą zbudowany….