Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe zasady na targowiskach w Bydgoszczy. Ma być więcej produktów od rolnika

Dodano: 26.10.2022 | 13:48

Na zdjęciu: Rolnicy nie będą musieli ponosić opłaty targowej za handel na trzech targowiskach w piątki i soboty.

Fot. Szymon Makowski/archiwum

Rada Miasta Bydgoszczy wyznaczyła trzy miejsca, w których rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty bez ponoszenia opłaty targowej. To rezultat ogólnokrajowych wytycznych.

W ubiegłym roku przyjęto ustawę o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Zgodnie z założeniami nowych przepisów, gminy miały wyznaczyć miejsce, które udostępniłyby rolnikom chcącym sprzedawać swoje produkty, jednocześnie zwalniając ich z opłaty targowej.

Dzięki ustawie produkty od rolników mają łatwiej trafiać do mieszkańców, a dochody gospodarstw rolnych mają wzrosnąć. Jednocześnie, przepisy mają doprowadzić do upowszechnienia produktów lokalnych i zdywersyfikować kanały dystrybucji.

Trzy targowiska w Bydgoszczy wytypowane

Zgodnie ze środową decyzją radnych takie miejsca zostały w Bydgoszczy wyznaczone na placu Piastowskim, przy ul. Pelplińskiej oraz przy ul. Modrakowej.

Handel może odbywać się z ręki, kosza, rozstawionych straganów lub pojazdów. Ceny oferowanych towarów muszą być ustawione w widocznym miejscu.

– Wiele osób pracuje do 15:30, 17:00, a targowiska często funkcjonują do 16:00. Z tego powodu wielu bydgoszczan aktywnych zawodowo nie może skorzystać z usług, choć bardzo by chciało. Są oni skazani na markety. Proszę więc o rozważanie zmian godzin pracy, aby każdy mógł korzystać z tego dobra, jakim są bydgoskie targowiska – zaapelował przy okazji radny Jakub Mikołajczak.

0 0 votes
Article Rating
Nowe zasady na targowiskach w Bydgoszczy. Ma być więcej produktów od rolnika
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
***** ***
***** ***
11 miesięcy temu

A zdjęcia z Błonia targowiska. Brawo redaktorzy.