Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowego przystanku na Grudziądzkiej jeszcze nie ma. Kiedy zostanie uruchomiony?
GRUDZIĄDZKA BYDGOSZCZ
04.11.2020 | 11:09

Nowego przystanku na Grudziądzkiej jeszcze nie ma. Kiedy zostanie uruchomiony?

Na zdjęciu: Parking przy siedzibie kilku wydziałów bydgoskiego ratusza został zamknięty 31 października. W poniedziałek, 2 listopada wykonawca obiektu wielopoziomowego - firma Budimex - przejęła plac budowy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Wraz z zamknięciem dotychczasowego parkingu przy budynkach urzędu miasta i rozpoczęciem budowy obiektu wielopoziomowego przy ulicy Grudziądzkiej ratusz zapowiedział utworzenie tymczasowego przystanku autobusowego w rejonie inwestycji. Na razie go jednak nie ma. Udało się nam dowiedzieć, kiedy ma nastąpić uruchomienie dodatkowego miejsca postoju dla pojazdów komunikacji publicznej.

W sobotę, 31 października parking obok budynków urzędu miasta przy ulicy Grudziądzkiej został zamknięty. Dwa dni później – 2 listopada – na jego teren wkroczyli przedstawiciele firmy Budimex, którzy rozpoczęli przygotowania do budowy parkingu wielopoziomowego. Obiekt pomieści 570 pojazdów i będzie podzielony na dwie części. Jedna stanie się elementem systemu park and ride, który zakłada pozostawienie auta i kontynuację podróży środkami komunikacji miejskiej. Druga zostanie włączona do Strefy Płatnego Parkowania. 29 miejsc zostanie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Zabezpieczono również dwanaście stanowisk dla motocykli oraz ponad 70 dla rowerów. Dla tych ostatnich – zarówno wewnątrz obiektu, jak i tuż przy nim.


CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE PARKINGU WIELOPOZIOMOWEGO PRZY ULICY GRUDZIĄDZKIEJ


Z uwagi na zamknięcie parkingu, na którym do tej pory zatrzymywało się około 250 pojazdów, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział uruchomienie przystanku tymczasowego przy budynkach ratusza. Jak podkreślało stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych, tym samym drogowcy przychylili się do jego postulatu. Na przystanku miały się zatrzymywać autobusy wszystkich linii, kursujących ulicą Grudziądzką – 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60 i 35N. Od zamknięcia parkingu i przejęcia placu budowy minęło kilka dni – jednak do teraz przystanek nie został utworzony. Kiedy to nastąpi? Zapytaliśmy rzecznika ZDMiKP Tomasza Okońskiego.

Ten odpowiada, że w procedurze przejęcia placu budowy przez wykonawcę parkingu wielopoziomowego uczestniczyli również pracownicy zarządu dróg. – Ustalali oni z wykonawcą miejsca wjazdu i wyjazdu sprzętu budowlanego – mówi nam Okoński. I dodaje, że ta czynność była niezbędna, aby zlokalizować przystanek w bezpiecznym miejscu. – Teraz przygotowujemy organizację ruchu. Musi ona jeszcze zostać zaakceptowana przez policję – kontynuuje rzecznik bydgoskich drogowców. Ponadto, wydział organizacji transportu ZDMiKP przygotowuje nowe rozkłady jazdy, które ze względu na uruchomienie nowego przystanku będą zmienione.

Okoński podkreśla, że przystanek zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych dni – najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Warto dodać, że docelowo w miejscu przystanku tymczasowego powstanie przystanek stały. W ramach budowy parkingu park and go wybudowana zostanie zatoka autobusowa. To rozwiązanie, jak przekonuje bydgoski ratusz, ma pozwolić na przesiadkę z samochodu na autobus i kontynuowanie podróży komunikacją publiczną.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści