Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowi najemcy magazynów przy Spornej i Toruńskiej

Dodano: 06.09.2023 | 20:13

Na zdjęciu: W Multiparku Bydgoszcz przy ulicy Toruńskiej zagoszczą trzy nowe firmy.

Fot. mat. prasowe

LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych ogłosił pozyskanie nowych najemców do magazynów Multipark Bydgoszcz, ulokowanych przy ulicy Spornej. 

W skład portfela magazynowo-logistycznego LCP Properties w Bydgoszczy wchodzą dwa magazyny SBU (Small Business Unit) o powierzchni 2000 mkw. i 3000 mkw. – ten ostatni otrzymał niedawno pozwolenie na użytkowanie. SBU to budynki modułowe jedno lub dwukondygnacyjne o wielkości do 5000 mkw. powierzchni najmu każdy (w ramach jednego SBU może powstać kilka takich budynków) skierowane do mniejszych przedsiębiorców lub firm z branży logistycznej. Są to obiekty wielofunkcyjne, umożliwiają prowadzenie działalności usługowej, handlowej, wystawienniczej i magazynowej. Ponadto bydgoski Multipark, jako jedyny w portfelu firmy oferuje także powierzchnie magazynowe w tradycyjnej formule „big box”, o łącznej powierzchni niemal 27000 mkw.

LCP podpisało ostatnio trzy nowe umowy najmu powierzchni w Multiparku Bydgoszcz na odpowiednio 600, 300 oraz 1600 mkw. Pierwszym z nowych najemców, który właśnie wprowadził się do tej lokalizacji na łącznie dwa moduły SBU, tj. 600 mkw. jest Schiessl Polska – dystrybutor szerokiej gamy produktów z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Druga umowa dotyczy firmy MSU Rental, zajmującej się kompleksową obsługą firm w zakresie wynajmu oraz serwisowania odzieży roboczej i ochronnej. Firma ta wynajęła jeden moduł w SBU – 300 m kw. Natomiast najnowszym najemcą w dużym magazynie typu „big box” kompleksu został jeden z operatorów z branży logistycznej, który wynajął łącznie ponad 1600 mkw.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Panattoni Park Bydgoszcz IV ukończony. W planach rozbudowa


Multipark Park jest położony w południowej części Bydgoszczy, przy ulicach Spornej i Toruńskiej. Lokalizacja w pobliżu parku przemysłowego i dróg krajowych sprawia, że obiekt cieszy się zainteresowaniem najemców. – Patrząc na zapytania, które otrzymujemy widać wyraźnie, że model magazynów SBU sprawdza się doskonale w przypadku mniejszych sklepów internetowych, start-upów czy też operatorów logistycznych, dla których wygodnym rozwiązaniem jest posiadanie dodatkowych lokalnych powierzchni magazynowych. Nasz cel to otwarcie magazynów SBU w każdym z dawnych 49 województw, w przeciągu najbliższych kilku lat –  skomentowała Magdalena Kowalewska z LCP Properties.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments