Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Panattoni Park Bydgoszcz IV ukończony. W planach rozbudowa

Dodano: 09.08.2023 | 11:06

Na zdjęciu: Panattoni Park Bydgoszcz IV został w całości skomercjalizowany.

Fot. mat. prasowe

Panattoni – znany deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie – ukończył i w pełni skomercjalizował największy park w rejonie Bydgoszczy: Panattoni Park Bydgoszcz IV w Lisim Ogonie. 110 tysięcy mkw. powierzchni zostało wynajęte w całości.

Panattoni Park Bydgoszcz IV w Lisim Ogonie jest pierwszym kompleksem dewelopera w zachodniej części Bydgoszczy. Lokalizacja zapewnia sprawne połączenie z Gdańskiem, Grudziądzem, Poznaniem czy Toruniem ponieważ tuż obok znajduje się węzeł dróg S5 i S10 Bydgoszcz Miedzyń.

Panattoni Park Bydgoszcz IV został oddany w lipcu. Ma 110 tysięcy mkw. powierzchni w ramach trzech budynków. Obiekt został w pełni skomercjalizowany: swoje magazyn otworzyły w nim sieć Aldi, Nissin Logistics, Belma Accessories Systems (także pod potrzeby produkcji) i Kris-Tech, który przeniósł się tu z innego bydgoskiego obiektu Panattoni, zyskując znacznie większą powierzchnię. Co istotne, deweloper planuje dalszą rozbudowę kompleksu.

Panattoni znajduje się już tylko o krok od przekroczenia pół miliona mkw. powierzchni magazynowej w Bydgoszczy – informuje deweloper, który zrealizował tu obiekty dla sieci Kaufland oraz dla Zalando, a także ukończył cztery parki przemysłowe.

Panattoni Park Bydgoszcz IV korzysta z doskonałego położenia regionu

Bydgoszcz nieustannie potwierdza ogromny potencjał dla różnych gałęzi biznesu. W latach 2021 i 2022 zanotowaliśmy popyt na poziomie 70 procent całkowitego popytu na nasze powierzchnie w tej lokalizacji od początku naszej działalności – przekonuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni. Jej zdaniem, ogromna atrakcyjność Bydgoszczy wynika z położenia miasta, które jest największym ośrodkiem biznesowym i logistycznym w regionie.

– Bydgoszcz znajduje się pomiędzy dwoma błyskawicznie rosnącymi rynkami – trójmiejskim i poznańskim, ponadto firmy o różnym zasięgu działania przyciąga centralne położenie i doskonałe skomunikowanie drogami S10/S5 oraz autostradami A1 i A2. Nie bez znaczenia jest również obecne w regionie lotnisko – dodaje Jagodzińska-Sasson.

Panattoni podkreśla, że wszystkie obiekty w ramach parku magazynowego w Lisim Ogonie zostały poddane certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, co oznacza, że są one ekologiczne i stosują najnowsze rozwiązania mające na celu mniejsze zużycie zasobów naturalnych i energii.

Park oferuje najem wysokiej jakości powierzchni magazynowej i biurowej: zastosowane w obiektach rozwiązania pozwalają na elastyczną aranżację wnętrz w zależności od potrzeb najemcy, a także przystosowanie powierzchni do prowadzenia działalności produkcyjnej – podkreśla deweloper. W ramach kompleksu planowane są także dodatkowe usprawnienia, takie jak wzmocnienie dachu pod montaż fotowoltaiki czy też ładowarki dla samochodów elektrycznych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Karambol na Kamiennej. Potwierdzają się przypuszczenia o przyczynie wypadku

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
7 miesięcy temu

Potrzeba więcej takich obiektów w Bydgoszczy i okolicach. Kiedy budowa kolejnych?

Last edited 7 miesięcy temu by Adam
Rysio
Rysio
7 miesięcy temu

W Pawłówku ma powstać i coś właśnie chyba zaczyna ruszać