Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowoczesne bezemisyjne autobusy dla miast. Podpisano umowę w resorcie nauki
transport bezemisyjny_podpisanie umowy_MNiSW
03.01.2018 | 14:23

Nowoczesne bezemisyjne autobusy dla miast. Podpisano umowę w resorcie nauki

Do samorządów w całym kraju ma trafić ponad tysiąc takich autobusów.

Na zdjęciu: Umowę podpisały Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fot. MNiSW

Tuż przed końcem 2017 roku, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę, która umożliwi finansowanie zakupu przez samorządy autobusów nowej generacji w ramach programu „bezemisyjny transport publiczny”.

Umowa, którą zawarto w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego zakłada, że miasta uczestniczące w programie będą mogły starać się nawet o 100 procent dofinansowania zakupu pojazdów.

W ramach programu, NFOŚiGW ma zapewnić wsparcie finansowe w latach 2019-2023 w wysokości prawie 2,5 miliarda złotych. Na rynek ma trafić ponad tysiąc innowacyjnych autobusów bezemisyjnych. Współpraca w jego ramach dotyczy już 26 samorządów w całym kraju. Zastosowane w nich nowatorskie rozwiązania pozwolą zaoferować mieszkańcom zupełnie nową jakość podróży komunikacją miejską, a jednocześnie ograniczyć koszty eksploatacyjne i zanieczyszczanie powietrza.

Jednym z samorządów, który współpracuje w programie jest Bydgoszcz.


Powiązane treści