Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowości wydawnicze w bydgoskich bibliotekach. Zakupiono 2200 książek
BIBLIOTEKA BYDGOSZCZ
28.10.2021 | 13:25

Nowości wydawnicze w bydgoskich bibliotekach. Zakupiono 2200 książek

Na zdjęciu: Wśród nowości wydawniczych są m.in. książki Alexa Kavy.

Fot. mat. prasowe

Biblioteka miejska informuje, że otrzymała dotację na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Na półki biblioteki głównej i filii osiedlowych zaczęły już trafiać nowe książki.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, uzupełnia księgozbiór o nowości wydawnicze. – W ramach programu „Narodowy Program Czytelnictwa 2.0” rusza zakup nowych pozycji, które wzbogacą zasób bydgoskiej książnicy. Znajdą się wśród nich zarówno publikacje naukowe, jak i beletrystyczne o szerokim spektrum gatunkowym i tematycznym. Już wkrótce użytkownicy będą mogli skorzystać z księgozbioru uzupełnionego o reportaże, biografie, monografie, kryminały, thrillery, literaturę obyczajową – przekazuje biblioteka.

Książnica deklaruje, że nie zapomina również o odbiorcach preferujących materiały zapisane dużą czcionką. W ramach zakupów pojawią się także audiobooki i komiksy. – Zakupy są obecnie w trakcie realizacji i zostaną sfinalizowane do końca listopada. Do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej trafiło już około 2200 pozycji, z czego 1800 dla bibliotecznych filii – informuje WiMBP.

Wzbogacenie księgozbioru jest możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Województwa Kujawsko-Pomorskiego i własnych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści