Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy basen w Bydgoszczy otwarty. Wkrótce będzie dostępny dla wszystkich

Dodano: 17.05.2021 | 12:45

Na zdjęciu: Basen Aqua Fordon jest już gotowy na przyjęcie grup zorganizowanych.

Fot. UMB

Basen Aqua Fordon na osiedlu Tatrzańskim został otwarty. Na razie mogą korzystać z niego tylko grupy zorganizowane, ale wkrótce obiekt będzie dostępny dla wszystkich chętnych.

Plany budowy basenu powstawały wraz z murami szkoły już na początku lat 90. – Dzięki  odpowiedzialnemu budżetowi udało się nam je urzeczywistnić. Szkoła przy ul. Kromera to jedna z największych placówek w mieście – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Osiedle Tatrzańskie to również jedno z największych bydgoskich osiedli. Nie mam wątpliwości, że nowy basen choćby z tych dwóch powodów będzie cieszył się dużą popularnością. Tym bardziej, że już na etapie prac projektowych zadbaliśmy o atrakcyjne wyposażenie – dodaje prezydent.

Basen przy ul. Kromera to trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzą: niecka basenu pływackiego wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych oraz 6 torów oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania, a także grzybek wodny, rwąca rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym oraz zjeżdżalnię o długości około 58 m wyposażoną w multimedia.


CZYTAJ TAKŻE: ROZPOCZYNAJĄ SIĘ PRACE NA MOŚCIE FORDOŃSKIM


Na widowni znajduje się 159 miejsc. Basen jest też wyposażony w zaplecze sanitarne, przebieralnie, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness). Prace budowlane zostały zrealizowane w latach 2019-2020 przez firmę Strabag. Inwestycja kosztowała ponad 33 mln zł i jest objęta 7-letnią gwarancją. Zlecono też budowę parkingu przed obiektem.

Na razie basen jest zgodnie z obostrzeniami otwarty tylko dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży (w tym także szkół pływania). – Pierwsze dni funkcjonowania pływalni będą równocześnie okresem testów. Obiekt będzie  w tym czasie sprawdzany pod kątem technicznym oraz przygotowywany do otwarcia dla większej liczby osób – informuje ratusz. Zgodnie z obecnym harmonogramem luzowania obostrzeń Aqua Fordon ma zostać otwarty dla wszystkich chętnych 29 maja.

Ostatnimi czasy nowe baseny są otwierane w Bydgoszczy niemal co roku. W 2019 zmodernizowano pływalnię Pałacu Młodzieży oraz otwarto „Piątą Falę” na Kapuściskach, a w 2021 roku – oprócz opisywanego kompleksu w Fordonie – także basen olimpijski Astoria. Na przyszły rok planowane jest zakończenie prac budowlanych na Miedzyniu, a pływalnie na os. Leśnym i Szwederowie (ta druga – rehabilitacyjna) są przygotowywane do realizacji.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments