Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy buspas powstanie w Bydgoszczy. Na ulicy Gdańskiej
01.07.2017 | 12:04

Nowy buspas powstanie w Bydgoszczy. Na ulicy Gdańskiej

Buspas ma być gotowy do października 2019 roku.

Na zdjęciu: Autobusy linii nr 52 to jedne z niektórych pojazdów, które będą korzystać z buspasa.

Fot. JW / archiwum

Na fragmencie ulicy Gdańskiej w pobliżu Myślęcinka ma powstać nowy buspas. Celem jego utworzenie jest poprawienie obsługi tego terenu w trakcie dużych impreza.

Inwestycja ma polegać na budowie dwóch wydzielonych pasów ruchu na ul. Gdańskiej od ul. Rekreacyjnej do pętli Myślęcinek – informują przedstawiciele urzędu miasta.  Z buspasa będą korzystać linie nr 52, 93 i 94.

Utworzenie buspasa to nie jedyna zmiana, która ma zajść w pobliżu tego miejsca. Projekt zakłada również budowę zatok autobusowych, przebudowę pętli autobusowej Myślęcinek oraz skrzyżowań. Ponadto przebudowana ma zostać kanalizacja skrzyżowania ul. Gdańskiej ze zjazdem na parking i pętla autobusowa. Na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej ma powstać rondo.

Zadanie było konsultowane z mieszkańcami. W związku z przekazanymi przez nich sugestiami, w dokumentacji uwzględniono m.in. wprowadzenie pasa wyłącznie dla rowerzystów jadących w kierunku Myślęcinka. Pełna dokumentacja wraz z pozwoleniami ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Całe zadanie ma zostać zrealizowane do października 2019 roku. Jak na razie, do 17 lipca br. trwa zbiórka ofert w przetargu na wykonanie inwestycji. Wykonawca buspasa ma zostać wyłoniony w trybie przetargu „zaprojektuj i wybuduj


Powiązane treści