[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy gracz Enea Astorii. Tak gra Mike Smith [WIDEO]

Dodano: 04.08.2022 | 11:10

Na zdjęciu: Mike Smith został nowym graczem Enea/Abramczyk Astorii.

Fot. Archiwum

Amerykanin Mike Smith będzie w sezonie 2022/2023 rozgrywającym Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Dziewiąty klub minionego sezonu Energa Basket Ligi o jego pozyskaniu poinformował w trakcie wczorajszej konferencji prasowej.

O charakterystykę nowego gracza bydgoskiego klubu poprosiliśmy szkoleniowca drużyny, Marka Popiołka. – To jest młody gracz, który dopiero rok temu skończył grę na uczelni. Potrafił się zaaklimatyzować w zespole z Michigan w NCAA i tam grał jako klasyczny rozgrywający z wieloma zadaniami w ofensywie i defensywie. To będzie jego pierwszy klub europejski i mam nadzieję, że Astoria Bydgoszcz będzie dla niego odpowiednim miejscem do tego, aby kontynuował swoją karierę i co przełoży się na dobre wyniki zespołu – opisuje Popiołek.

Dodajmy, że 24-letni Amerykanin poprzedni sezon spędził w nowozelandzkim Wellington Saints, gdzie w trzynastu meczach średnio zdobywał 19,3 pkt. na mecz (notował 42% skuteczności rzutów z gry), dokładał do tego ponad 3 zbiórki i blisko 6 asyst. Wcześniej grał w akademickiej lidze NCAA w barwach uczelni z Columbii i Michigan.

Bydgoski klub chce jeszcze pozyskać gracza na pozycję numer pięć (centra) i będzie to zawodnik zagraniczny. W klubie już słyszymy, że jest sprecyzowany dokładny profil takiego zawodnika i być może taki transfer uda się sfinalizować tuż przed startem przygotowań do ligi, a te ruszają dokładnie w przyszłym tygodniu. Na wtorek (9 sierpnia) zaplanowano szczegółowe badania lekarskie, a trzy dni później odbędzie się pierwszy trening koszykarski.

Na profilu Astorii ukazało się wideo, ukazujące próbkę gry nowego rozgrywającego zespołu.

Nowy gracz Enea Astorii. Tak gra Mike Smith [WIDEO]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments