Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy inwestor z branży informatycznej otworzył biuro w Bydgoszczy

Dodano: 16.04.2018 | 10:30
Cognifide Towarowa Bydgoszcz

Firma współpracuje z największymi światowymi korporacjami.

Na zdjęciu: Biuro Cognifide w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

W biurowcu Danhouse przy ulicy Towarowej 36 swoje biuro otworzyła firma Cognifide. To druga siedziba tej spółki w Polsce, a czwarta na świecie.

Cognifide to polsko-brytyjskie przedsiębiorstwo z branży IT. Obsługuje ona takie marki jak Ford czy Shell. Firma tworzy zaawansowane platformy webowe, oparte o systemy zarządzania treścią. Główna siedziba Cognifide znajduje się w Londynie, a oddziały znajdują się w Nowym Jorku i Poznaniu. Od niedawna firma uruchomiła swoje biuro w Bydgoszczy.

– Bydgoska inwestycja to dla Cognifide szansa na dalszy rozwój, zatrudnianie nowych pracowników, a w efekcie – możliwość pozyskiwania kolejnych klientów. Zespół, jaki tu powstaje, bierze udział w tworzeniu projektów klasy enterprise dla globalnych marek. Jednym z naszych ostatnich dzieł jest platforma ford.pl dla lidera branży samochodowej mówi Marcin Stańczyk, dyrektor zarządzający Cognifide Polska.

W związku z powstawaniem nowych biurowców – Arkada Business Park i Immobile K3 – istnieje szansa na ulokowanie się kolejnych firm z branży informatycznej. W biurowcu przy placu Kościeleckich mają ulokować się instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, ale też, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli CDI Konsultanci Budowlani – zupełnie nowe marki, które mają podnieść rozpoznawalność Bydgoszczy.