Bydgoszcz
6C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 7 • L 6
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowy kierunek na UTP. Zaprezentowany na minutowym filmie [WIDEO]
09.05.2017 | 11:46

Nowy kierunek na UTP. Zaprezentowany na minutowym filmie [WIDEO]

Pierwsi studenci tego kierunku rozpoczną naukę już w tym roku.

Inżynieria w biologii stosowanej to kolejny nowy kierunek, który pojawił się w tegorocznej ofercie uczelni. Ma on przygotować studentów do wyzwań w dziedzinie rolnictwa, żywienia i zrównoważonego rozwoju.

Kierunek uruchamiany jest w ramach projektu POWER „Bezpieczna żywność – nowe kierunki kształcenia na UTP” na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP. W tworzenie programu studiów zostali zaangażowani nie tylko naukowcy, ale i przedsiębiorcy. Obejmuje on wiele praktycznych aspektów nowoczesnej biologii.

Zapewnienie bezpieczeństwa żywności jest priorytetową kwestią w każdej gospodarce, a nasz kierunek przygotowuje do wyzwań w dziedzinie rolnictwa, żywienia i zrównoważonego rozwoju – mówią pracownicy UTP.

Absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w laboratoriach związanych z kontrolą żywności oraz analitycznych i mikrobiologicznych. Będą mogli również zająć się produkcją dodatków paszowych, a także żywności BIO. Wiedzę i umiejętności nabyte podczas studiów będzie można wykorzystać na każdym etapie łańcucha produkcji żywności.

Inżynieria w biologii stosowanej to nie jedyna nowość w tegorocznej rekrutacji na uczelnie. W ofercie UTP znalazło się również zielarstwo i fitoterapia CZYTAJ WIĘCEJ 


Powiązane treści