Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowy kontrakt bydgoskiej Pesy. Jej tramwaje ponownie pojadą do Bułgarii
PESA Bydgoszcz Sofia
29.01.2019 | 19:05

Nowy kontrakt bydgoskiej Pesy. Jej tramwaje ponownie pojadą do Bułgarii

Umowę podpisano we wtorek, 29 stycznia w Sofii.

Na zdjęciu: Do końca roku w Sofii ma jeździć łącznie 38 swingów wyprodukowanych przez bydgoską Pesę.

Fot. PESA Bydgoszcz

We wtorek w Sofii przedstawiciele Pesy oraz Stolichen Elektrotransport EAD, miejscowego zarządcy trolejbusowej i tramwajowej komunikacji publicznej, podpisali kontrakt na dostawę trzynastu niskopodłogowych swingów. Umowa warta niemal 100 milionów złotych ma być zrealizowana do końca roku.

– Ten kontrakt wpisuje się w naszą strategię zakładającą wzmocnienie pozycji na tych europejskich rynkach, na których już jesteśmy – podkreślał po podpisaniu dokumentów prezes Pesy Krzysztof Sędzikowski. Dla bydgoskiego producenta to już trzecie podejście do współpracy z władzami stolicy Bułgarii – w 2013 roku zrealizował on dostawy 20 swingów, trzy lata później – kolejnych pięciu. – Eksport będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłości spółki, wkrótce podpiszemy kolejne zagraniczne umowy – zapowiedział Sędzikowski.

Nowe swingi dla Sofii będą miały 30 metrów długości, będą w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane. W środku znajdzie się 41 miejsc siedzących oraz 160 stojących. Przewidziana jest także platforma dla wózków. Pojazdy będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz niedowidzących.

Wartość kontraktu – 98 mln złotych – obejmuje nie tylko dostawę trzynastu tramwajów, ale również części zamiennych, urządzeń diagnostycznych oraz szkolenie pracowników bułgarskiego przewoźnika. Kontrakt jest częścią realizowanego przez administrację Sofii projektu modernizacji taboru miejskiego z wykorzystaniem funduszy unijnych.


Powiązane treści