Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowy mural w Bydgoszczy? Radny przedstawił swój pomysł
11.05.2021 | 12:27

Nowy mural w Bydgoszczy? Radny przedstawił swój pomysł

Na zdjęciu: Kanał Bydgoski to jedna z największych atrakcji Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Czy w Bydgoszczy powstanie mural związany z Kanałem Bydgoskim? Taką propozycję przedstawił prezydentowi radny Szymon Róg.

Wkrótce ma zostać otwarta nowa siedziba Muzeum Kanału Bydgoskiego, które przeniesie się z III Liceum Ogólnokształcącego do wyremontowanego budynku przy ul. Staroszkolnej 10, gdzie zostanie uruchomione Centrum Edukacyjno-Społeczne. Zbiegnie się to z 250. rocznicą budowy Kanału Bydgoskiego. – Aby uświetnić oba wydarzenia bardzo dobrym pomysłem wydaje się namalowanie muralu, który jako intrygująca nowoczesna forma sztuki w ostatnich latach zdobi coraz to więcej ścian miejskich kamienic w Bydgoszczy i przyciąga wzrok przechodniów – napisał Szymon Róg w interpelacji do prezydenta Rafała Bruskiego.

Radny przedstawił już nawet planowaną lokalizację. Mural miałby znaleźć się na dobrze wyeksponowanej ścianie bocznej szczytowej kamienicy ADM przy ul. Nakielskiej 56. – Od chwili usunięcia drzewa zasłaniającego wcześniej tę ścianę, przechodniom i kierowcom przejeżdżającym ciągiem ul. Nakielskiej z perspektywy aż ponad 200 m widoczna jest niezagospodarowana ściana, która dodatkowo znajduje się niewiele ponad 100 m od linii brzegowej Starego Kanału Bydgoskiego – argumentuje radny.


CZYTAJ TAKŻE: KANAŁ BYDGOSKI POTRZEBUJE STRUMIENIA FUNDUSZY


Zdaniem Roga nowy mural wyzwoliłby pozytywną energię i stanowiłby istotny element promocji zarówno miasta, jak i samego Kanału Bydgoskiego. Przypomnijmy, że inwestycje nad Kanałem znalazły się wśród piętnastu zadań, na które można głosować w plebiscycie inwestycyjnym. To efekt m.in. silnej aktywności społecznej, gdyż pomysły na rozwój Kanału i otaczających go terenów są regularnie zgłaszane w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Niedawno Kanał Bydgoski znalazł się też na mapie miejsc wartych odwiedzenia w województwie kujawsko-pomorskim przygotowanej przez National Geographic.

Kanał Bydgoski to najstarszy kanał funkcjonujący w Polsce, a park nad Kanałem to ponad 47 hektarów przyrody. Zabytkowe śluzy to zaś wyjątkowe w skali europejskiej przykłady myśli hydrotechnicznej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
4 miesięcy temu

Sam pomysł jest ciekawy , ale ta kamienca jest szpetna a do tego zaniedbana ze zniszczoną elewacją , wpierw remont jej się należy jak mural

Screenshot_20210511-130442_Firefox.jpg
Alixa
Alixa
4 miesięcy temu

Ta kamienica wygląda jakby miała iść do rozbiórki. Co jest z mieszkaniem na parterze? Okna zabite deskami? Hmm…

Powiązane treści