[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy szef WZL nr 2. Dotychczas kierował zakładami w Łodzi

Dodano: 02.01.2022 | 09:06

Na zdjęciu: WZL nr 2 mają nowego prezesa.

Fot. archiwum

Marcin Nocuń został p.o. prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 do czasu ogłoszenia nowego konkursu na prezesa tej firmy. Decyzję podano na sam koniec 2021 roku.

Marcin Nocuń to obecny prezes Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 mających siedzibę w Łodzi. W 2014 roku został radnym gminy Ksawerów, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2016, przez kilka miesięcy, był wiceprezydentem Pabianic. W tym samym roku został prezesem WZL nr 1.

Poprzedni prezes Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 Leszek Walczak został odwołany przez radę nadzorczą w połowie lipca, mimo wcześniejszych zapowiedzi, że jego posada jest niezagrożona. Nie podano wówczas powodów rozstania, a decyzja wywołała sprzeciw pracowników WZL nr 2.

Po odwołaniu Walczaka pełniącym obowiązki prezesa został wiceprezes Szymon Dankowski. Pierwszy konkurs na nowego prezesa rozpisano jeszcze latem. Bez efektu. 1 października następnym p.o. prezesa został Wojciech Kotlarek, dotychczasowy członek rady nadzorczej WZL nr 2. Menadżer związany wcześniej ze spółkami takimi jak Lotos Paliwa, Polska Kompania Węglowa czy PKN Orlen został powołany na okres trzech miesięcy.

3 grudnia rozpisano kolejne postępowanie w celu wyłonienia nowego prezesa. Decyzja o powołaniu Nocunia na pełniącego obowiązki prezesa ogłoszono w ostatni dzień 2021 roku. Po ogłoszeniu decyzji padają pytania, jaki będzie miało to wpływ na dalsze funkcjonowanie WZL nr 2. Zgodnie z informacjami podawanymi na stronie WZL nr 1, Nocuń nadal jest prezesem łódzkich zakładów.

W grudniu informowaliśmy, że konsorcjum, w skład którego wchodzą Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, otrzymało kontrakt na serwisowanie i remont generalny amerykańskich myśliwców F-16c/D. Umowa jest warta 365 milionów dolarów i obejmuje prace do 2032 roku.

Nowy szef WZL nr 2. Dotychczas kierował zakładami w Łodzi
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments