Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy projekt bydgoskiego Zawiszy. Uruchomiona zostanie sekcja e-sportu

Dodano: 17.12.2019 | 16:18

Na zdjęciu: Część składu e-sportu Zawiszy zaprezentowano podczas poniedziałkowego spotkania wigilijnego SP Zawisza.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zawisza Bydgoszcz jest pierwszym klubem w mieście i województwie, który utworzył sekcję e-sportu.

O powołaniu sekcji mówił podczas spotkania wigilijnego SP Zawiszy prezes klubu Krzysztof Bess. – Sekcje e-sportowe pozwalają dotrzeć do zupełnie nowej grupy kibiców i fanów. Gonimy czołówki polskich klubów – dodał i przypomniał, że sekcje e-sportu już wcześniej powstały w zaprzyjaźnionych z Zawiszą klubach ŁKS-u Łódź i GKS-u Tychy. – Zawisza rozpocznie budowę swojej e-sportowej marki od fify, bo piłka jest dla nas naturalnym środowiskiem – powiedział Bess.

Wiadomo też, że koordynatorem projektu w klubie będzie Marcin Gołębiowski. – Będzie fifa 11×11, to naturalne odwzorowanie piłki nożnej w rzeczywistości, tam lewy obrońca jest lewym obrońcą, napastnik – napastnikiem – mówił i dodał, że w środę Zawisza będzie rywalizował w 1/32 finału Ligi Mistrzów największej organizacji skupiającej fifę z Blades Liders. – Jak chcemy ścigać top, jeśli chodzi o e-sport, to w e-sporcie już go osiągnęliśmy z automatu – powiedział.

Prezes Bess mówił, że projekt nie będzie tylko ograniczał się do gier sportowych. – Wiemy, jakie tytuły przyciągają kibiców e-sportu – dodał. Do projektu Zawisza chce zaangażować osoby nie tylko z Bydgoszczy, ale też z okolic. – W takim przypadku chcemy stworzyć warunki i możliwości graczom do pokazania ich umiejętności – podkreślił i mówił, że klub chce do tego pomysłu podejść również od strony biznesowej. – E-sport posiada bardzo twarde narzędzia do negocjowania z inwestorami w postaci m.in. własnych kanałów dotarcia do widzów. Powszechny dostęp do szeroko pasmowego internetu sprawił, że każdy kto taki dostęp posiada, może oglądać rozgrywki w sieci za pomocą platform do strumieniowania sieci – zakończył Krzysztof Bess.

0 0 votes
Article Rating
Nowy projekt bydgoskiego Zawiszy. Uruchomiona zostanie sekcja e-sportu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments