Bydgoszcz
24C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 25 • L 24
22C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy przystanek na Osowej Górze. „Czy możemy liczyć na nową linię na nasze osiedle?”
17.07.2020 | 12:41

Nowy przystanek na Osowej Górze. „Czy możemy liczyć na nową linię na nasze osiedle?”

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Przystanek Grunwaldzka / Schronisko będzie na razie służył wyłącznie zainteresowanym przewoźnikom prywatnym.

Fot. Szymon Makowski

Po kilkunastu miesiącach zakończyły się prace przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej. W ramach inwestycji w rejonie schroniska dla zwierząt powstał nowy przystanek. – Czy to oznacza zmiany w komunikacji miejskiej na Osowej Górze? – pytają mieszkańcy.

Nowa para przystanków stanęła w rejonie skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Zalew. Przygotowano tam zatoki wyłożone kostką, zainstalowano nowe wiaty. Przystanek ma nawet swoją nazwę – Grunwaldzka / Schronisko. Do tej pory nie pojawiła się jednak informacja, czy z przystanków już niebawem będą mogli korzystać pasażerowie.

Nowa lokalizacja przystanku zwróciła też uwagę jednej z Czytelniczek, mieszkanki Osowej Góry. – Czy w tym kierunku zostanie wypuszczona nowa linia autobusowa bądź zmodyfikowana któraś z docierających już na osiedle? – pyta pani Magda. A my zapytaliśmy o to Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Aktualnie na Osową Górę docierają trzy linie autobusowe. Linie nr 61 (z Kapuścisk) oraz 71 (z pętli na ul. Morskiej) docierają aktualnie ulicą Kolbego do pętli na ulicy Rekinowej. Z kolei inna linia jadąca z Bartodziejów – nr 77 – przejeżdża przez Flisy i dolny taras Osowej Góry, kończąc swój bieg przy ulicy Niklowej.

I wszystko wskazuje na to, że na razie status quo zostanie zachowane. Jak poinformowali nas bowiem drogowcy, nie ma planów, aby w najbliższym czasie docierała tam komunikacja miejska. „Nie jest także planowane przetrasowanie linii miejskiej, która miałaby obsługiwać przedmiotowe przystanki” – czytamy w odpowiedzi z ZDMiKP. Po co więc przystanek powstał? Z informacji od drogowców wynika, że zostaną one dodane do listy przystanków udostępnianych przewoźnikom prywatnym. „Przewoźnicy obsługujący powiat i gminy ościenne po złożeniu wniosku i uzyskaniu zezwolenia będą mogli się na nich zatrzymywać” – informuje zarząd dróg.

W ubiegłym roku Rada Osiedla Osowa Góra postulowała, aby na osiedle docierała jeszcze linia nr 83, która miałaby być wydłużona (obecnie dociera na Czyżkówko). Drogowcy wskazywali jednak, że niosłoby to za sobą spore koszty (szacowane na ok. 300 tysięcy złotych). Dodawali także, że nie ma możliwości, aby połączyć ze sobą w ramach komunikacji publicznej wszystkie osiedla. – Dlatego zachęcamy do korzystania z systemu przesiadkowego – przekonywał wiosną 2019 roku wicedyrektor ZDMiKP Maciej Gust.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści