Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaNowy rok – nowa linia. Będzie czwarte połączenie międzygminne na trasie Bydgoszcz – Białe Błota
MZK Bydgoszcz, autobusy - ST
03.12.2019 | 04:50

Nowy rok – nowa linia. Będzie czwarte połączenie międzygminne na trasie Bydgoszcz – Białe Błota

Linia ma zacząć funkcjonować od początku nowego roku.

Na zdjęciu: Nową linię międzygminną obsługiwać będzie MZK Bydgoszcz.

Fot. Sebastian Torzewski

Ostatnie miesiące 2019 roku przyniosły dwie znakomite informacje dla mieszkańców gminy korzystających z połączeń autobusowych. Przesądzone jest powstanie połączenia z Bydgoszczy do Łochowic, a uczniowie będą mogli korzystać z tańszych biletów okresowych.

Począwszy od 1 grudnia, dzieci w wieku 4-7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 20 roku życia, którzy mieszkają m.in. na terenie gminy Białe Błota będą mogli skorzystać z biletów okresowych, a ich ceny wynoszą: 10 zł – miesięczny bądź 30-dniowy i 100 zł – roczny. – Cele społeczne w tym zakresie są najważniejsze. Staramy się unifikować funkcje związane z transportem międzygminnym dla mieszkańców naszej gminy – mówi wójt Białych Błot Dariusz Fundator. – Mamy świadomość, że większość młodych mieszkańców uczy się i studiuje w Bydgoszczy – przyznaje.

Bilety w tych cenach będą przysługiwały uczniom i dzieciom na podstawie ważnej Metropolitalnej Karty Uczniowskiej lub Metropolitalnej Karty Malucha, które wydawać będzie gmina. Wnioski o nie można składać w urzędzie przy ul. Szubińskiej 7 (na parterze w Biurze Obsługi Klienta) lub w referacie dróg i gospodarki odpadami przy ul. Przemysłowej 8. Karta jest niezbędna, gdyż jest ona dokumentem, który potwierdza uprawnienie i musi być okazywana podczas przeprowadzanych w autobusach kontrolach biletów. Bilety będą wprowadzone także na terenach innych gmin, które wchodzą w skład Metropolii Bydgoszcz: Osielska, Nowej Wsi Wielkiej i Dobrcza. Wójtowie tych gmin: Wojciech Sypniewski (Osielsko), Wojciech Oskwarek (Nowa Wieś Wielka), Andrzej Berdych (Dobrcz) i Dariusz Fundator (Białe Błota) oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podpisali w ratuszu porozumienie o współpracy w tym zakresie.

Dla mieszkańców gminy to niejedyna dobra informacja komunikacyjna. Potwierdziły się także informacje, o których już pisaliśmy: na początku 2020 roku zostanie uruchomione kolejne autobusowe połączenie międzygminne. Choć negocjacje między ZDMiKP a włodarzami gminy jeszcze trwają, to jej uruchomienie jest praktycznie przesądzone. Linia 90 miała zacząć kursować już w tym roku, jednak jej start trzeba było opóźnić.

 Planowaliśmy uruchomić ją jeszcze w listopadzie, jednak odłożyliśmy to do stycznia. Mam nadzieję, że w styczniu już wszystko przebiegnie zgodnie z planem

– przekazuje nam wójt Fundator. Autobus kursować będzie na trasie od pętli na Garbarach, przez ul. Nakielską, Lisi Ogon i Łochowo do pętli w Łochowicach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści