Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy siatkarz BKS Visły Bydgoszcz. To młodzieżowy reprezentant Polski

Dodano: 11.07.2022 | 07:05

Na zdjęciu: Piotr Śliwka został nowym zawodnikiem BKS Visły ProLine Bydgoszcz.

Fot. BKS Visła ProLine Bydgoszcz / materiały prasowe

Medalista mistrzostw Świata i Europy z młodzieżową reprezentacją Polski Piotr Śliwka został nowym siatkarzem BKS Visły ProLine Bydgoszcz. – Tym samym kompletujemy linię przyjęcia naszego zespołu – informuje klub.

Trzeci zespół minionego sezonu Tauron I Ligi jest aktywny na rynku transferowym. Bydgoski klub wcześniej ogłosił pozyskanie kanadyjskiego rozgrywającego Maxa Elgerta, a także innego przyjmującego – Macieja Krysiaka, który ostatnio reprezentował Olimpię Sulęcin.

Teraz do bydgoskiego zespołu dołączył kolejny przyjmujący. To Piotr Śliwka, który z reprezentacją Polski U-17 i U-19 sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy, a z kadrą U-19 także został mistrzem Świata juniorów. Jest wychowankiem Spartakusa Jawor, a ostatni sezon spędził w SMS PZPS Spała. Nadmieńmy, że jest również bratem Aleksandra Śliwki, który jest graczem mistrza kraju i triumfatora Ligi Mistrzów, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Krystalizuje się tym samym skład BKS Visły ProLine na nowy sezon ligowy. Przypomnijmy, że kontrakty z klubem przedłużyli także dwaj inni przyjmujący: Kamil Gutkowski i Antoni Kwasigroch (obecnie przebywa z reprezentacją Polski U-22, która jutro w Tarnowie rozpoczyna rywalizację w mistrzostwach Europy), a także środkowi Wojciech Kaźmierczak, Damian Radziwon i Emil Narkowicz, libero Tomasz Bonisławski i Filip Jędruszczak oraz atakujący Damian Wierzbicki. Nazwiska kolejnych graczy w składzie drużyny, którą w nadchodzącym sezonie poprowadzi Michal Masny, mamy poznać wkrótce.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments