Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNowy spektakl dla najmłodszych w Teatrze Kameralnym. Premiera już w ten weekend [ZDJĘCIA]
16.11.2023 | 13:27

Nowy spektakl dla najmłodszych w Teatrze Kameralnym. Premiera już w ten weekend [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

„Strach się bać” – to druga w sezonie artystycznym premiera na deskach Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Spektakl będzie grany po raz pierwszy już w najbliższą sobotę, 18 listopada.

„Strach się bać” to opowieść o strachu na wróble, który ma pewien mankament – otóż w ogóle nie umie straszyć innych stworzeń. A w jego przypadku to dość kluczowa kwestia. Wyrusza więc w podróż wraz ze swoją przyjaciółką Kawką, aby odnaleźć kogoś, kto pomoże mu stać się naprawdę strasznym. Jednak napotkane w tej podróży osoby sprawiają, że Strach musi przebudować swój świat wartości. Ostatecznie ważniejsze są inne rzeczy niż to, czy umie się być przerażającym.

Reżyserem spektaklu jest Punch Mama (Laura Słabińska-Grzęda), której poprzednie realizacje: w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu, Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie czy w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu charakteryzują się świetnym poczuciem humoru, dynamiką i nietuzinkową scenografią.

Na scenie wystąpią Leszek Andrzej Czerwiński (Strach na wróble), Julia Rzepecka (Kawka), Nikodem Bogdański (Doktor), Paweł Klowan (Trzmiel), Łukasz Przykłocki (Potwór z bagien). Premiera w najbliższy weekend, w sobotę i niedzielę spektakle grane będą o 16:00.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments