Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy sponsor bydgoskiej siatkówki. Enea wesprze występujący w PlusLidze BKS Visła
27.01.2020 | 13:29

Nowy sponsor bydgoskiej siatkówki. Enea wesprze występujący w PlusLidze BKS Visła

Przedstawienie nowego sponsora miało miejsce podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Przedstawiciele Enea: Magdalena Hilszer i Mirosław Jamroży (w środku) otrzymali pamiątkowe koszulki od prezesa BKS Visła Wojciecha Jurkiewicza (z lewej) i trenera Przemysława Michalczyka. W rozmowach ze sponsorem, klubowi pomogła poseł Ewa Kozanecka.

Fot. Szymon Fiałkowski

To, co jeszcze kilka tygodni temu było tylko w sferze planów, teraz stało się faktem. Koncern Enea został strategicznym sponsorem siatkarskiego klubu BKS Visła.

Po raz pierwszy, temat wejścia koncernu energetycznego do klubu siatkarskiego poruszono w połowie października 2019 roku. Wtedy pojawił się temat wejścia Enei jako sponsora do drużyny siatkarskiej, a w działania zaangażowała się poseł Ewa Kozanecka. – Trwają prace nad strategią sponsoringową na nowy rok – mówiła wówczas posłanka.

Rozmowy przyniosły spodziewany efekt i w poniedziałkowe przedpołudnie oficjalnie potwierdzono wejście nowego sponsora do zespołu siatkarskiego. – Rozmowy z firmą Enea dobiegły do szczęśliwego końca. Cieszymy się, że mamy silnego partnera, który nam zaufał w tej ciężkiej sytuacji – mówi prezes BKS Visła Wojciech Jurkiewicz, który jednocześnie przyznaje, że klub otrzymał również dodatkowe dofinansowanie ze środków miasta. – Współpraca z urzędem miasta jest dla nas fundamentem pod budowę bydgoskiej siatkówki – dodaje. Zdaniem Jurkiewicza, wsparcie od Enei zwiększy wiarygodność klubu, co może pozwolić klubowi na pozyskanie kolejnych firm. Umowa z Eneą została podpisana na cały 2020 rok.

W rozmowach ze sponsorem, klubowi pomogła wspomniana poseł Kozanecka. – Mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwała i będziemy wszyscy mogli być z tej współpracy zadowoleni – mówi poseł PiS. – To niezwykły czas, bo chcemy pomagać i wspierać kluby sportowe. Wiemy, że to jest bardzo dobry, ambitny klub – podkreśla Kozanecka i przypomina, że Enea od ponad trzech lat jest sponsorem tytularnym bydgoskiego triathlonu i koszykarskiej drużyny Astorii, a także jest mecenasem Filharmonii Pomorskiej. – Jest to wielka radość dla mnie, że męska siatkówka utrzymała dodatkowego sponsora – podkreśla Mirosław Jamroży z Enea Pomiary. – Mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie obopólne korzyści – mówi.

Czy wsparcie Enei oznaczać będzie też wzmocnienia kadry zawodniczej? Prezes Jurkiewicz nie ukrywa, że cały czas trwa analizowanie rynku, ale czas na dokonanie transferów jest krótki, bo okienko zamyka się 31 stycznia (piątek) o północy. – Od grudnia ubiegłego roku rozglądaliśmy się na rynku w perspektywie ewentualnych wzmocnień. Sytuacja była jednak na tyle słaba, że żadna z ofert jaką otrzymaliśmy od zawodników, nie podniósłby poziomu sportowego, który aktualnie posiadamy – nie ukrywa Jurkiewicz. Przyznaje, że cały czas BKS Visła analizuje rynek, choć temat pozyskania zawodników jest trudny. – Będę wierzył w ten zespół do samego końca – zapewnia prezes siatkarskiego klubu. Wzmocnień klub poszukuje zwłaszcza na pozycji przyjmującego.

Zarówno firma, jak i klub informują, że umowa została podpisana na cały 2020 rok. W ramach współpracy, w ciągu roku zostaną rozegrane dwa turnieje pod nazwą Enea Bydgoszcz Volleyball Cup: amatorski turniej piłki siatkowej oraz dziecięcy turniej mini-siatkówki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści