[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy właściciel biurowca w centrum Bydgoszczy. Będzie remont

Dodano: 16.01.2018 | 11:24

Budynek został przejęty przez firmę znaną na bydgoskim rynku nieruchomości.

Na zdjęciu: Obiekt przy ul. Jagiellońskiej będzie miał nowych najemców.

Fot. Sebastian Torzewski

Budynek przy ulicy Jagiellońskiej 21, w którym znajduje się Citibank Handlowy, ma nowego właściciela. Został nim Hunger Development.

Obiekt w centrum Bydgoszczy powstał na początku lat 90. Do tej pory mieściła się w nim siedziba Banku Handlowego w Warszawie, a od momentu fuzji z zagranicznym inwestorem – Citibanku Handlowego. W czwartek Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego podała informacje, że budynek został przejęty przez Hunger Development – właściciela biurowca Danhouse przy ul. Towarowej o powierzchni 7200 mkw. czy kamienicy przy ul. Dworcowej 67.

Jak informuje Joanna Piotrowska z Hunger Development, powierzchnia najmu w budynku przy ul. Jagiellońskiej wynosi 3500 mkw. Nowy właściciel zapowiada też jego remont.

– Bank City Handlowy pozostaje najemcą budynku. Wiosną przystąpimy do prac modernizacyjnych dachu, jak i odświeżenia elewacji. Jesteśmy w trakcie poszukiwania nowych najemców – podała asystentka prezesa.

Informacje o pozostawieniu siedziby Citibanku w biurowcu przy ul. Jagiellońskiej potwierdzają przedstawiciele instytucji finansowej.

– Citi Handlowy wynajmuje w budynku przestrzeń biurową i na ten moment nie planujemy zmian w tym zakresie – przekazała Dorota Szostek-Rustecka, dyrektor biura prasowego banku.

Przejęcie nowej nieruchomości przez Hungera oznacza jednak, że przesunięta w czasie zostanie realizacja drugiego etapu Scanpark Business Park. Jedenastopiętrowy budynek ma powstać przy ul. Towarowej, obok biurowca Danhouse. Warto dodać, że zmiany zachodzą też w obiektach sąsiadujących z Citibankiem. Nową elewację zyska Bank Pocztowy, a od jesieni trwa termomodernizacja Pałacu Młodzieży.

WIĘCEJ: Stare wieżowce zyskają nowy blask i nowe funkcje