Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportO krok od złota. Czy Dęby jutro zostaną mistrzem Polski?
dęby osielsko
20.09.2019 | 10:06

O krok od złota. Czy Dęby jutro zostaną mistrzem Polski?

Na zdjęciu: Dęby Osielsko.

Fot. JS

W sobotę o godzinie 14:00 na stadionie w Osielsku zawodnicy KWK Construction Dębów Osielsko zagrają trzeci – być może decydujący – mecz o mistrzostwo Polski w baseballu ze Stalą Kutno. W miniony weekend Dęby wygrały dwa pierwsze wyjazdowe spotkania Finału Ekstraligi.

KWK Construction Dęby już po raz szósty mierzą się ze Stalą Kutno w finałach play-off Ekstraligi. W poprzednich pięciu pojedynkach górą byli kutnianie, a Dęby wygrały zaledwie 2 z 20 rozegranych w tych finałach meczów. Po ośmioletniej przerwie rywale z Osielska i Kutna znowu spotkali się w finale – ale tym razem to KWK Construction Dęby są o krok od złota. Przed tygodniem osielszczanie wygrali w Kutnie dwa pierwsze spotkania 5:3 i 5:1.

Aby zdobyć mistrzostwo, Dęby potrzebują już tylko jednego zwycięstwa i są zdeterminowane, aby zakończyć sezon już w najbliższą sobotę, kiedy to w Osielsku rozegrany zostanie trzeci mecz finału play-off. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00. W przypadku zwycięstwa Stali, czwarte spotkanie zaplanowane jest w niedzielę, na godzinie 13:00.

Stal to zespół, którego nigdy nie można lekceważyć, ale tym razem nie wydaje się, aby KWK Construction Dęby miały wypuścić z rąk ogromną szansę na zwycięstwo. Osielszczanie dysponują w tym roku bodaj najsilniejszym składem w 25-letniej historii klubu i właśnie ten srebrny jubileusz pragną uczcić złotem. Przypomnijmy, że pierwszą koronę mistrza Polski seniorów zdobyli w 2004 roku, na 10-lecie istnienia UKS Dęby.

Przypomnijmy skład mistrzowskiej drużyny Hirsch-Pol Dębów 2004: Jose M. Travieso (trener i zawodnik), Jarosław Orłowski, Sławomir Juszczak, Paweł i Piotr Jasiakiewiczowie, Paweł Decowski, Jacek Baumgart (założyciel klubu i pierwszy trener), Radosław Zagożdżon, Łukasz Snopek, Michał Cichański, Łukasz Bieliński, Tomasz Dziedziejko, Bogusz Modliński, Szymon Szymański, Krzysztof Frydrychowicz, Łukasz Bień, Paweł Śmigiel, Michał Hirsch, Wojciech Nowicki. Mimo upływu 15 lat, kilku ówczesnych mistrzów Polski nadal gra w KWK Construction Dębach. Paweł Jasiakiewicz to podstawowy zawodnik i tamtej, i obecnej drużyny, Decowski po kilkuletniej przerwie wznowił w tym roku karierę, Snopek i Szymański przebijali się wówczas do ligowego składu jako juniorzy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści