Obcokrajowcy zatrzymani podczas akcji na rondzie Grunwaldzkim. Śledczy przekazali nowe informacje
Dodano: 08.10.2024 | 14:20Na zdjęciu: Do zatrzymania obcokrajowców na rondzie Grunwaldzkim doszło na początku września.
Fot. MB
Zatrzymani na początku września podczas policyjnej akcji na rondzie Grunwaldzkim mieli działać nie tylko na terenie Bydgoszczy. – W naszym kraju nie mają stałego miejsca zameldowania – dowiadujemy się od kryminalnych.
Przypomnijmy: do akcji zatrzymania mężczyzn doszło w poniedziałek, 9 września po południu na rondzie Grunwaldzkim. W godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Funkcjonariusze z pionu kryminalnego i operacyjnego bydgoskiej komendy przeprowadzili brawurową akcję, w trakcie której zatrzymali audi, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Jak się okazało, chwilę wcześniej próbowali oni włamać się i okraść jeden z salonów operatora telefonii komórkowej przy ul. Gdańskiej.
Udało nam się dowiedzieć nieco więcej o modus operandi złodziei. Jak ujawniają nam śledczy, mężczyźni weszli do salonu, a dwóch z nich próbowało najpierw rozmawiać z pracownikiem punktu, a potem go szarpać, zaś trzeci miał zabrać z niego produkty. – Nie przewidzieli jednak, że sprzedawca postawi opór. Złodzieje bez łupu uciekli ze sklepu – słyszymy od śledczych, którzy w dalszym ciągu pracują nad sprawą.
CZYTAJ WIĘCEJ: Pobicie w centrum Bydgoszczy. Zaatakowany mężczyzna walczy o życie
Materiały przekazano do prokuratury, gdzie mężczyźni usłyszeli zarzuty. – To zarzuty usiłowania dokonania rozboju – mówi nam szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Dariusz Bebyn i precyzuje, że to zarzut z art. 280 p. 1 kodeksu karnego.
Jak udało nam się ustalić, zatrzymana trójka to obywatele Rumunii. – Skierowaliśmy do sądu wniosek o ich tymczasowy areszt, sąd się do niego w pełni przychylił i zastosował areszt na trzy miesiące – dodaje Bebyn. W prokuraturze usłyszeliśmy, że ta sprawa ma rozwojowy charakter. – Jest ona rozwojowa, bo podejrzani mieli działać nie tylko na terenie Bydgoszczy – mówią nam śledczy.
- Piękne bydgoszczanki na imprezie w Point Club. Zobacz ZDJĘCIA! - 27 października 2025
- Bydgoszczanie na sobotniej imprezie w Ava 3.0. Oglądaj ZDJĘCIA - 27 października 2025
- Impreza w bydgoskim Sens Club. Zobacz ZDJĘCIA! - 25 października 2025







![Sukces bydgoskich kryminalnych. Rozbito grupę powiązaną z kradzieżami aut [ZDJĘCIA, WIDEO] 08-2025_zatrzymania_rozbicie dziupli samochodowej_KWP Bydgoszcz](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/08-2025_zatrzymania_rozbicie-dziupli-samochodowej_KWP-Bydgoszcz-150x150.jpg)

![Kontrterroryści zatrzymali oszustów. Szczegóły policyjnej akcji na Bocianowie [WIDEO] zatrzymanie 24 07 2025](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/07/zatrzymanie-24-07-2025-150x150.jpg)
