Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy obiekt handlowy w Fordonie. Złożono wniosek o pozwolenie na budowę

Dodano: 20.08.2023 | 10:55

Na zdjęciu: Nowy obiekt handlowy zaplanowano przy ulicy Andersa, tuż obok przystanku tramwajowego Gieryna.

Fot. BB

W Fordonie powstanie nowy obiekt handlowy. Spółka Apro Park złożyła wniosek o pozwolenie na budowę pawilonu przy ulicy Andersa i Gryfa Pomorskiego. 

Zgodnie z obowiązującym od 2016 roku planem miejscowym „Fordon: Zofin, Niepodległości i Łoskoń – część południowa”, teren między ulicą Andersa i szeregowcami Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Zaraz po uchwaleniu planu pojawiły się projekty zagospodarowania działki piętrowym budynkiem z podziemnym parkingiem, lecz nic z nich nie wynikło.

W 2021 roku na terenie obok powstających szeregowców FSM stanęła reklama Parku Handlowego Zofin. Na działce, będącą wcześniej własnością FSM, miał powstać piętrowy budynek z 12 lokalami handlowymi – inwestor przedstawił nawet wizualizację obiektu. Zgodnie z zapowiedziami osoby odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu, w parku Zofin miały znaleźć się m.in. sklep spożywczy, cukiernia, apteka czy usługi medyczne. Po kilkunastu miesiącach reklama inwestycji zniknęła jednak z terenu przy Andersa.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższych miesiącach w części Fordonu, która jako jedyna notuje wzrost liczby mieszkańców, pojawi się obiekt handlowy. Nieruchomość została bowiem przejęta przez Apro Investment – dewelopera znanego m.in. z budowy kompleksu Podniebne Ogrody na Górzyskowie, realizującego również inwestycje komercyjne. 7 sierpnia spółka zależna Apro Park złożyła wniosek o pozwolenie na budowę pawilonu handlowo-usługowego wraz z pylonami reklamowymi i infrastrukturą techniczną.

Szczegóły inwestycji nie są na razie znane – należy jednak dodać, że ostatnio Apro specjalizuje się w przygotowaniu budynków dla sieci Aldi; pierwszy z nich zrealizowano w Fordonie, na osiedlu Bajka, a drugi aktualnie powstaje przy ulicy Żwirki i Wigury, nieopodal Podniebnych Ogrodów. Nie oznacza to jednak, że w rejonie Pałcza i Niepodległości powstanie niemiecki dyskont.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments