Bydgoszcz
12C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 14 • L 10
15C
Pon
16C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaOczyszczalnia ścieków powstanie w Białych Błotach? Radny gminy składa w tej sprawie interpelację
ossowski białe błota
31.07.2019 | 10:28

Oczyszczalnia ścieków powstanie w Białych Błotach? Radny gminy składa w tej sprawie interpelację

Na zdjęciu: Radny Sławomir Ossowski złożył interpelację, w której proponuje budowę oczyszczalni ścieków w Białych Błotach.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Drugą w krótkim odstępie czasu interpelację złożył radny gminy Białe Błota Sławomir Ossowski. 

Tym razem radny wnosi o podjęcie uchwały, która pozwolić ma na rozpoczęcie procesu budowy oczyszczalni ścieków na terenie gminy Białe Błota.

Ossowski argumentuje, że budowa własnej oczyszczalni ścieków w gminie jest zasadne. Jego zdaniem, obecne stawki za odprowadzanie ścieków są wysokie – ok. 14 złotych za metr sześcienny dla gospodarstw domowych, a bydgoski MWiK stoi na pozycji monopolisty. W interpelacji zwraca uwagę, że gminy ościenne podjęły już uchwały i decyzje, które zmierzają w kierunku budowy własnych oczyszczalni ścieków.

Radny zwraca się również do gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, aby ten przygotował analizę i symulację oszczędności, które powstaną po wybudowaniu własnej oczyszczalni ścieków i możliwe stawki, jakie płaciliby mieszkańcy za odprowadzenie 1 m3 ścieków. Jednocześnie Ossowski chce, by z drugiej strony przedstawione zostały obecne opłaty, jakie są wnoszone do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy oraz to, jaki byłby szacunkowy koszt budowy oczyszczalni w gminie Białe Błota.

To druga interpelacja radnego w krótkim odstępie czasu. Wcześniej Sławomir Ossowski składał interpelację w sprawie budowy świetlicy wiejskiej w Murowańcu.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Kolanek szlabanekKarolMarzennaw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marzennaw
Gość
Marzennaw

Chociaż ktoś z konkretnym celu walczy o budowę oczyszvzani😊taka inwestycja jest nam pottrzena ceny za scieki szczęśliwego wysokie. W porównaniu do innych gmin.serdecznie pozdrawiamy pana i powodzenia😊👍👍👍👍👍👍

Karol
Gość
Karol

Nie bardzo rozumiem podniecenie, że radny zgłosił już 2 interpelacje 😁😁😁😁 przecież po to są. Proponuję, aby następny radny złożył interpelację o budowie lotniska w BB, następnie kina, teatru opery itd. Wtedy będzie co pisać, albo niech radny składa interpelację za każdym razem, będzie co pisać – rekordowa liczba 🤣🤣🤣🤣

Kolanek szlabanek
Gość
Kolanek szlabanek

Radny który na sesji Rady Gminy zwracał się do kobiet aby „pokazały jaja!” Zapamiętajcie tę twarz z wypowiedzi to jakiś ossesek.

Powiązane treści