[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Od dziś zmiany w ruchu w centrum Bydgoszczy. Potrwają do niedzieli

Dodano: 15.09.2022 | 09:38

Na zdjęciu: Jak informuje ZDMiKP, w związku z Europejskim Tygodniem Mobilności od czwartku do soboty (15-17.09) zostanie zniesiona możliwość parkowania na Placu Teatralnym.

Fot. ST/archiwum

Na czas trwania weekendowej imprezy „Europejski Tydzień Mobilności”, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w obrębie ulic: Mostowej, Placu Teatralnego, Stary Port i Grodzkiej. Pierwsze zmiany nastąpią już dziś.

Jak informuje ZDMiKP, w związku z wydarzeniem od czwartku do soboty (15-17.09) zostanie zniesiona możliwość parkowania na Placu Teatralnym. W sobotę, 17 września nie będzie natomiast możliwości przejazdu ulicami Mostową, Placem Teatralnym i Grodzką (od ul. Podwale do Mostowej).

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest w godzinach nocnych z soboty na niedzielę (17/18.09). Prosimy o stosowanie się do czasowego oznakowania, w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu – dodają drogowcy.

Europejski Tydzień Mobilności w Bydgoszczy

W dniach 17-18 września na Placu Teatralnym odbędzie się wydarzenie wspierające zrównoważony transport w dużych miastach. Zaprezentowane zostaną elektryczne rowery i samochody, które będzie można bezpłatnie przetestować w plenerowym Centrum Testów Elektromobilności. Rowerami będzie można się przejechać po Moście Staromiejskim, a autami na jezdni wokół bydgoskiej Starówki. Warunkiem skorzystania z wypożyczalni będzie posiadanie dowodu osobistego, a w przypadku samochodu- prawa jazdy. Centrum Testów Elektromobilności będzie otwarte w godz. 12:00-18:00.

CZYTAJ WIĘCEJ: Powrót Europejskiego Tygodnia Mobilności! Będzie można za darmo przetestować elektryczne rowery i auta

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments