[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy kolejny lokal, który zagości w bydgoskiej Hali Targowej

Dodano: 14.09.2022 | 10:00

Na zdjęciu: Hala Targowa Bydgoszcz ma zostać otwarta w grudniu 2022 roku.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Yaki Maki to kolejny lokal, który zagości w bydgoskiej Hali Targowej. Otwarcie nowego miejsca na Starym Mieście ma nastąpić jeszcze w tym roku. 

Przetarg na dzierżawę gmachu, odkupionego przez urząd miasta od Bydgoskiej Spółdzielni Spożywców w 2016 roku został ogłoszony w styczniu 2020 roku. Ratusz podpisał 10-letnią umowę z firmą Net2b. Rok temu wydano pozwolenie na przebudowę zabytku, a od kilku miesięcy trwają prace remontowe.

Do dyspozycji klientów oddane zostaną trzy poziomy – piwnica, parter i antresola. W podziemiach zabytkowego gmachu przy Magdzińskiego powstanie przestrzeń do organizacji wydarzeń (przede wszystkim kulturalnych) i browar rzemieślniczy, położony w środkowej części kondygnacji, tuż obok historycznego dziedzińca. Przewidziano również stoiska handlowo-usługowe.


CZYTAJ WIĘCEJ: Hala targowa wraca do życia. Nowy operator stawia na handel, kulturę i gastronomię [WIZUALIZACJE]


Parter, czyli główny poziom hali, będzie otwartą, wspólną przestrzenią gastronomiczną – tak zwanym food hallem – dla różnych tematycznie kuchni. Znajdzie się tam też cocktail bar, pełniący również funkcję sceny dla muzyków. Na poziomie zero przewidziano także strefę wydarzeń i bazar. Jednym z głównych etapów adaptacji hali będzie budowa antresoli o powierzchni 400 mkw., na której znajdą się dwie kawiarnie i strefa konsumpcji. Przewidziano także mediatekę – miejsce do nauki wyposażone w elementy multimedialne oraz centrum szkoleniowe.

Yaki Maki w Hali Targowej Bydgoszcz

Od kilku tygodni operator Hali Targowej sukcesywnie ujawnia lokalne gastronomiczne, które będą serwować dania z różnych stron świata. Kolejnym z nich będzie Yaki Maki – lokal prowadzony przez właścicieli znanych bydgoskich lokali serwujących sushi, czyli Sushi Garden. – W ich ofercie znajdą się przede wszystkim: kushiyaki & sticks, temaki sushi (hand rolls), onigiri – krewetki w tempurze, pierogi gyoza czy krab soft-shell – informuje operator.

Yaki Maki to czwarty ujawniony lokal, który zostanie otwarty w budynku przy Magdzińskiego – wcześniej ogłoszono uruchomienie Noto RamenBurger Park oraz Maxicali Taco. Otwarcie Hali Targowej ma nastąpić w grudniu tego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Który Jestem
Który Jestem
4 miesięcy temu

Wbrew twierdzeniom operatora, onigiri to nie są krewetki w tempurze. 😉