Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 16 • L 16
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOd jutra gigantyczne zmiany na rondzie Bernardyńskim. A w piątek – na rondzie Kujawskim
15.05.2019 | 10:30

Od jutra gigantyczne zmiany na rondzie Bernardyńskim. A w piątek – na rondzie Kujawskim

Na zdjęciu: Od jutra (15 maja) ruch na Rondzie Bernardyńskim będzie odbywał się na tymczasowym rondzie. Nie będzie ono obsługiwało wjazdu na ulicę Toruńską.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od czwartku, 16 maja drogowcy wprowadzają spore zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową ulicy Kujawskiej. Zamknięta będzie m.in. ulica Toruńska oraz północne jezdnie Wojska Polskiego i Solskiego.

Zmiany w ruchu rozpoczęły się już w poniedziałek – wtedy wyłączono i zdemontowano sygnalizację na rondzie Kujawskim. We wtorek zamknięto za to ulicę Ustronie. Kolejny etap wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu nastąpi w czwartek, 16 maja.

W czwartek rano zostaną zamknięte następujące fragmenty ulic:

  • ulica Toruńska od strony ronda Bernardyńskiego – dojazd do posesji położonych przy niej będzie wciąż możliwy od strony ronda Toruńskiego,
  • jezdnia wschodnia ulicy Bernardyńskiej (czyli jezdnia w kierunku ronda Jagiellonów),
  • wschodnia część ronda Bernardyńskiego;

Na ulicy Bernardyńskiej ruch w obu kierunkach będzie odbywał się na jezdni zachodniej – wyjazd z niej na pas w kierunku ronda Jagiellonów ulokowano za mostem Bernardyńskim. Na wlocie Wałów Jagiellońskich wybudowane zostało tymczasowe rondo, które na czas trwania prac przejmie ruch z Kujawskiej, Wałów oraz Bernardyńskiej.


INFO O UTRUDNIENIACH NA DROGACH ZNAJDZIESZ NA METROPOLIABYDGOSKA.PL/TRAFFIC


Na zamknięcie Toruńskiej szczególnie powinni zwrócić uwagę kierowcy podróżujący w stronę centrum od ronda Toruńskiego. Warto od razu wybrać alternatywną trasę np. ulicą Jagiellońską. Objazdem ulicą Jagiellońską kursować będzie również linia nocna 36N. Wraz z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu zmieni się też lokalizacja części przystanków autobusowych w rejonie Ronda Kujawskiego.

W piątek, 17 maja około godziny 4:00 zamknięte zostaną odcinki ulic w rejonie Ronda Kujawskiego:

  • północna jezdnia Solskiego (kierunek Szwederowo) – na odcinku od ronda Kujawskiego do wysokości marketu Kaufland,
  • wschodnia jezdnia ul. Kujawskiej – na odcinku od Konopnickiej do Wojska Polskiego,
  • północna jezdnia Wojska Polskiego – na odcinku od wjazdu do CH Zielone Arkady do ronda Kujawskiego;

Na ulicy Wojska Polskiego i Solskiego ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnie południową. W celu bezpiecznego przejazdu w rejonie zamknięć ruch zostanie poprowadzony przez trzy tymczasowe ronda: Kujawskie – na przecięciu południowej jezdni Wojska Polskiego i zachodniej jezdni Kujawskiej, na Wojska Polskiego przy wjeździe do Zielonych Arkad oraz na Solskiego – na wysokości Chołoniewskiego.

SCHEMAT ZMIAN W ORGANIZACJI RUCHU NA RONDZIE BERNARDYŃSKIM I KUJAWSKIM0000

Ruch na ulicy Kujawskiej (od ronda Bernardyńskiego do ronda Kujawskiego) będzie udostępniony dla wszystkich użytkowników. Będzie obowiązywało ograniczenie tonażowe – zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (z wyłączeniem pojazdów budowy, służb miejskich, dojeżdżających do TVP i posesji ul. Karpackiej). Pojazdy ciężarowe poruszające się drogą krajową nr 25 będą kierowane na ulicę Wyszyńskiego i trasę W-Z.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści